امروز : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 21
۰۸:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21797
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۰
تعداد بازدید: 173
به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس علی حکیم جوادی در یک نشست خبری در خصوص درخواست محمد رویانیان مدیرعامل ...

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس علی حکیم جوادی در یک نشست خبری در خصوص درخواست محمد رویانیان مدیرعامل باشگاه پرسپولیس برای اخذ پروانه اپراتور ارتباطی و دریافت مجوز نسل چهارم، اظهار داشت: آقای رویانیان این پیشنهاد را به آقای فرقانی معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ارائه کرده و پیشنهادی را مستقیم با اپراتور فیبر نوری ایرانیان‌نت مطرح نکرده است.

رئیس هیئت مدیره شرکت ایرانیان‌نت افزود: آقای فرقانی نیز در پاسخ، وی را به شرکت ایرانیان‌نت، اپراتور دسترسی فیبر نوری کشور معرفی کرده‌ است.

*اپراتور فیبر نوری از پیشنهاد رویانیان برای ورود به قشم استقبال کرد

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران تصریح کرد: این تقاضای آقای رویانیان امر عجیبی نیست؛‌ زیرا پیش از این نیز مجموعه‌های مختلفی از جمله منطقه آزاد ارس، پیشنهاد همکاری با این اپراتور در منطقه خود را ارائه کرده بودند و ایرانیان‌نت با توجه به برنامه‌های خود و منطقه این پیشنهادها را می‌پذیرد یا رد می‌کند.

رئیس هیئت مدیره شرکت ایرانیان‌نت تاکید کرد: این شرکت از همکاری سرمایه‌گذاران در مناطق مختلف در جهت توسعه شبکه خود استقبال می‌کند.

وی ادامه داد: براین اساس منطقه آزاد قشم نیز پیشنهاد کرده که شبکه سازی و ارائه سرویس‌های اپراتور فیبر نوری در این منطقه انجام شود.

حکیم جوادی افزود: علاوه بر این بین منطقه آزاد قشم و باشگاه پرسپولیس توافق همکاری صورت گرفته که ایرانیان‌نت نقشی در آن ندارد و با منطقه آزاد قشم طرف قرارداد است.

* اپراتور فیبر نوری تا سال آینده باید 400 هزار مشترک داشته باشد

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص زمان‌بندی برنامه‌های اپراتور فیبر نوری ایرانیان‌نت و زمان بهره‌مندی مردم از سرویس‌های این اپراتور، گفت: طبق پروانه، این اپراتور باید ظرف یک سال آینده 400 هزار مشترک، ظرف یک سال و نیم آینده یک میلیون مشترک و ظرف 4 سال آینده 8 میلیون مشترک جذب کند.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران ادامه داد: برنامه‌های توسعه‌ای این اپراتور طبق پروانه در حال اجرا است و امیدواریم طبق زمان‌بندی ارائه خدمات به مردم انجام شود.

* مردم کیفیت اینترنت خود را در سایت متما بسنجند

حکیم جوادی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص کیفیت اینترنت در کشور، افزود: در حوزه پهنای باند 3 بازیگر ایفای نقش می‌کنند که نقص در ارائه خدمات از سوی هر یک از این بازیگران، در کیفیت سرویس واگذار شده به کاربر تاثیر گذار است.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: سازمان فناوری اطلاعات از طریق سایت متما (matma.ir) بررسی و سنجش پارامترهای اینترنت را بسیار جدی گرفته است تا مردم بتوانند از مقدار واقعی پهنای باندی که در اختیارشان قرار داده می‌شود مطلع شوند و با آگاهی حقوق و حق خود را مطالبه کنند.
انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها