امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۳:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21806
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۰
تعداد بازدید: 157
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، الوطن مصر به نقل از برخی منابع آگاه گزارش داد که البرادعی به «عبدالفتاح السیسی» وزیر دفاع این ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، الوطن مصر به نقل از برخی منابع آگاه گزارش داد که البرادعی به «عبدالفتاح السیسی» وزیر دفاع این کشور پیشنهاد کرد که با تعدادی از مسئولان اتحادیه اروپا و آمریکا به منظور تشریح جزئیات مربوط به عزل مرسی و تعیین «عدلی منصور» به عنوان رئیس جمهور موقت مصر، تماس برقرار نماید.

این منابع گفتند که السیسی از پیشنهاد البرادعی استقبال و وی را مامور برقراری این تماس‌ها و هماهنگی با تعدادی از رسانه‌های خبری جهان کرد تا موضع مصر در قبال جامعه جهانی را تشریح و به ادعاهای اخوان‌المسلمین در خصوص کودتای نظامی علیه مشروعیت مرسی، پاسخ دهد.

بر پایه این گزارش، البرادعی نقش موثری در تعدیل موضع آمریکا و جانبداری از خواسته مردمی مصر دارد و پس از تظاهرات 30 ژوئن واشنگتن ترس از این داشت که تعداد گسترده‌ای از اعضای اخوان‌المسلمین دستگیر شوند اما البرادعی به مسئولان آمریکایی تاکید کرد که تخطی از قوانین معمول مصر جایز نیست.

چهارشنبه گذشته به دنبال اتمام ضرب‌الاجل ارتش به گروه‌های سیاسی برای تحقق خواسته‌های مردم و مخالفت مرسی با ضرب‌الاجل ارتش، «عبدالفتاح السیسی» وزیر دفاع مصر طی بیانیه‌ای، مرسی را از قدرت عزل و «عدلی منصور» رئیس دادگاه عالی قانون اساسی را به عنوان رئیس جمهور موقت مصر منصوب کرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها