امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۶:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21807
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۰
تعداد بازدید: 91
ابراهیم درستی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اظهار داشت: سازمان امور مالیاتی باید بپذیرد که اصناف ...

ابراهیم درستی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اظهار داشت: سازمان امور مالیاتی باید بپذیرد که اصناف پشتوانه‌های ستبر انقلاب هستند و باید افسوس بخورند که در این اواخر در حق اصناف کم لطفی شده است.

وی افزود: در جلساتی که با سازمان مالیاتی داشتیم در همان ابتدای جلسه آقای عسگری اعلام کرده است که من تعیین می‌کنم اصناف چقدر باید مالیات بدهند، در حالیکه این اصلا منطقی نیست و معنای تفاهم آن است که طرفین صحبت کرده و به نتیجه برسند.

نماینده وزیر صنعت در هیئت رئیسه شورای اصناف کشور گفت: عدم توافق سازمان مالیاتی با شورای اصناف بدین دلیل است که برگه‌های قطعی سال گذشته برای حدود 60 درصد از اصناف هنوز صادر نشده است.

وی افزود: چگونه است که سازمان مالیاتی هر سال با تمام توان به دنبال توافق بود تا مالیات اصناف را دریافت کنند،اما امسال بهانه‌های واهی برای فرار از توافق اعلام می‌کنند.

نایب رئیس مجمع امور توزیعی تهران با تأکید بر اینکه مالیات باید بر درآمد دریافت شود نه به ثروت و داشته‌ها اظهار داشت: چگونه است که آقای عسگری می‌گوید 28 سال اشتباه کرده است؟ مگر امکان دارد 7 دولت پیشین همه اشتباه کرده باشند؟ در واقع در پایان دولت دهم سازمان مالیاتی در عدم توافق با اصناف اشتباه کرده است.

وی افزود: تمام پرونده‌های اصناف در 28 سال گذشته باز است و همه پرونده‌ها و کمیسیون‌های حل اختلاف به روز شده است، لذا سازمان مالیاتی در کوتاه‌ترین زمان و کمترین زمینه و بدون تنش می‌تواند مالیات خود را وصول کند اما آقایان شمشیر علی‌الراس را به دست گرفته‌اند.

درستی گفت: چگونه ممکن است کسی که در 5 سال گذشته خوش حساب مالیاتی بوده است امسال به یک باره نمونه‌گیری شود.

نماینده وزیر صنعت در شورای اصناف گفت: سه میلیون واحد صنفی در کشور مشغول به فعالیت هستند که اگر هر کدام از آن‌ها دو نفر کارگر داشته باشند در واقع سهم 6 میلیون نفری در اشتغال دارند اما همه این‌ها با سرمایه شخصی خودشان تأمین شده است.

وی با تاکید بر اینکه دولت بگوید کجا به اصناف کمک کرده است اظهار داشت: دولت نباید در کار بخش خصوصی دخالت کند تجربه نشان داده است هر کجا دولت دخالت کند موفق نخواهد بود.

درستی گفت: آقای احمدی‌نژاد به ما گفته‌اند هر مدیری که حقتان را نداد داد بزنید صدایتان را بالا ببرید تا صدای شما شنیده شود.

وی با تأکید بر اینکه رئیس جمهور در خصوص مالیات اصناف باید ورود کند گفت: پیش از این نیز هم دکتر احمدی‌‌نژاد گفته بودند مالیات اصناف را باید اتحادیه‌ها تعیین کنند.
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها