امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۷:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21809
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۰
تعداد بازدید: 70
به گزارش فارس به نقل از استریت تایمز، وی در این زمینه تا بدانجا پیش رفته که برای توصیف شدت همکاری اطلاعاتی و جاسوسی دو طرف اروپا و آمریکا را هم‌خانه ...

به گزارش فارس به نقل از استریت تایمز، وی در این زمینه تا بدانجا پیش رفته که برای توصیف شدت همکاری اطلاعاتی و جاسوسی دو طرف اروپا و آمریکا را هم‌خانه یکدیگر توصیف کرده است.

وی در مصاحبه ای که امروز منتشر شده گفته است جاسوسان آژانس امنیت ملی آمریکا هم‌خانه دولت آلمان و دیگر دولت‌های غربی هستند و گله و شکایت آنها در این زمینه بی‌مورد است.

اسنودن در مصاحبه یاد شده که به زبان آلمانی در مجله اشپیگل منتشر شده افزوده که آژانس امنیت ملی آمریکا دارای اداره‌ای موسوم به ستاد امور خارجی است که وظیفه آن هماهنگی فعالیت‌ها با سرویس‌های جاسوسی خارجی است. به گفته وی همکاری‌های دو طرف به گونه‌ای هماهنگ می شود که مقامات دیگر کشورها بتوانند از مقامات سیاسی خود در برابر رسوایی‌های ناشی از این همکاری‌ها حفاظت کنند.

وی تاکید کرده است که در جریان همکاری‌ها، حریم شخصی کاربران اینترنت در سطح جهانی نقض می‌شود. به نوشته اشپیگل این مصاحبه از طریق رد و بدل کردن ایمیل‌های رمزگذاری شده و مدت اندکی قبل از شناسایی جهانی اسنودن و افشای هویت او صورت گرفته است.

اسنودن افزوده است که آژانس امنیت ملی آمریکا با همکاری آژانس اطلاعات خارجی آلمان موسوم به BND ابزارهایی تحلیلی آماده کرده که از آن برای استخراج اطلاعات از مناطقی همچون خاورمیانه و انتقال این اطلاعات به آلمان و سپس به آمریکا استفاده می‌شود.

اسنودن 30 ساله هم اکنون به علت ابطال گذرنامه اش از سوی دولت آمریکا در بخش ترانزیت فرودگاه مسکو گرفتار شده و به دنبال کسب پناهندگی سیاسی از کشورهایی مانند ونزوئلا در آمریکای لاتین است.
انتهای پیام/ آ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها