امروز : دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 24
۱۵:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2181
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۳۱
تعداد بازدید: 217
بازار سکه تهران از دیروز با رشد قیمت سکه کار خود را آغاز کرد و امروز نیز با افزایش جزئی در قیمت اونس روند صعودی به خود گرفت. جالب اینجاست که ...

بازار سکه تهران از دیروز با رشد قیمت سکه کار خود را آغاز کرد و امروز نیز با افزایش جزئی در قیمت اونس روند صعودی به خود گرفت.

جالب اینجاست که سکه‌ای که یک میلیون و 200 هزار تومان بیشتر نمی ارزد، با افزایش 10 دلاری اونس 30 هزار تومان گرانتر می‌شود و به نرخ یک میلیون و 342 هزار تومان رسیده است.

به یاد داشته باشیم سال گذشته هنگامی که دلار افزایش قیمت پیدا کرد سکه نقدی ابتدا نرخ دلار را قبول نداشت و با نرخ پایین تر معامله می‌شد و فعالان بازار اعتقاد داشتند که سکه خود را به نرخ دلار می‌رساند و به عبارتی سکه با نرخ دلار، ارزان تر بود.
در حال حاضر نرخ سکه با نرخ امروز دلار محاسبه می‌شود و به این می‌ماند که دلار ارزان است؛ در صورتی که بانک مرکزی کمک به افت قیمت سکه نکند، نشان از ارزان بودن دلار خواهد داشت و در ادامه این دلار است که خود را به قیمت سکه نزدیک خواهد کرد که با توجه به تورمی که از افزایش دلار حاصل می‌شود، مستقیما زندگی مردم عادی را نشانه می‌رود.

بنابراین چشم پوشی مسئولان به حباب سکه و دخالت نکردن در بازار و عدم اظهار نظر و عدم کنترل بازار، در این رابطه در آینده نزدیک موجب افزایش نرخ دلار خواهد شد.

امید داریم که مسئولان بانک مرکزی  به خاطر تعلل‌شان تا این لحظه پاسخگو باشند.

محمدحسن تسلیمی/مدیر معاملات آتی کارگزاری نواندیشان
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار