امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۲:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21814
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۰
تعداد بازدید: 132
به گزارش خبرگزاری فارس، درحالیکه «ادوارد اسنودن» مامور سابق سیا به اتهام افشای برنامه های فوق محرمانه جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا توسط دولت واشنگتن ...

به گزارش خبرگزاری فارس، درحالیکه «ادوارد اسنودن» مامور سابق سیا به اتهام افشای برنامه های فوق محرمانه جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا توسط دولت واشنگتن به جاسوسی متهم شده است و تحت تعقیب قرار دارد، «سرگئی میخیف» تحلیلگر سیاسی روسی اعلام کرد که آمریکا خشمگین است و برای برگزاری یک محاکمه نمایشی به اسنودن نیاز دارد تا از این طریق به دیگران یاد بدهد که کاری که این مامور سابق سیا کرده را دیگر انجام ندهند.

درحالیکه اخیرا علاوه بر ونزوئلا و نیکاراگوئه، «اوو مورالس» رئیس جمهور بولیوی تمایل این کشور را برای بررسی درخواست پناهندگی اسنودن اعلام کرد و پرتغال و فرانسه نیز در واکنش به این موضع بولیوی، حریم هوایی خود را بر روی هواپیمای حامل مورالس که می ترسیدند اسنودن در آن حضور داشته باشد، بستند و اسپانیا نیز مجوز فرود این هواپیما در جزایر قناری به منظور سوخت گیری را رد کرد، میخیف چنین حادثه ای را شکست سرویس های اطلاعاتی آمریکا توصیف کرد.

* آمریکا یک بار دیگر در برابر جهان گاف داد/ اسنودن در هواپیمای مورالس نبود

این تحلیلگر روسی در واکنش به این رویداد گفت: این جدی ترین شکست برای سرویس های اطلاعاتی آمریکا و تمام سیستم مدیریتی این کشور و سیاست خارجی آمریکا محسوب می شود. آنها (آمریکایی ها) خشمگین هستند و برای برگزاری یک محاکمه نمایشی به اسنودن نیاز دارند تا به دیگران درس بدهند که دیگر چنین کاری نکنند اما آنها (آمریکایی ها) شکست خوردند و در حال خطا کردن هستند. این مورد یک اشتباه دیگر است. اسنودن در آن هواپیما (هواپیمای رئیس جمهور بولیوی) نبود. آنها یک بار دیگر در برابر کل جهان گاف دادند و اشتباهی احمقانه مرتکب شدند.

اسنودن پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا است که اخیرا در مصاحبه با روزنامه انگلیسی «گاردین» از برنامه های فوق محرمانه جاسوسی این آژانس امنیتی از مکالمات تلفنی و ارتباطات اینترنتی شهروندان‌ آمریکایی و اخیرا نیز از جاسوسی آمریکا از متحدان اروپایی واشنگتن پرده برداشته است.

اسنودن در حال حاضر در سالن ترانزیت فرودگاه مسکو به سر می برد و 21 کشور درخواست پناهندگی وی را رد کرده اند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار