امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۸:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21818
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۰
تعداد بازدید: 185
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله سید محمدعلی علوی گرگانی پیش از ظهر امروز در دیدار با اسکندر مومنی رئیس پلیس ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله سید محمدعلی علوی گرگانی پیش از ظهر امروز در دیدار با اسکندر مومنی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی با بیان اینکه انسان باید همواره از گذشته عبرت گرفته و از این تجربیات در آینده استفاده کند اظهار کرد: کاهش تصادفات نسبت به چند سال گذشته باید با علت‌یابی آن همراه باشد تا بتوان از این تجربه مفید برای کاهش بیشتر سوانح استفاده کرد.

وی افزود: راننده واقعی آن فردی است که بتواند مقررات راهنمایی و رانندگی را به خوبی رعایت کند؛ این یک فرهنگ اشتباه است که در میان جوانان و نوجوانان بیشتر دیده می‌شود و باید جلوی این فرهنگ گرفته شود و در این میان می‌توان کلاس‌هایی برای آموزش اینگونه مسائل در آموزشگاه‌های رانندگی تدارک دید.

استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه رسیدگی پس از حوادث رانندگی را مورد تاکید قرار دارد و خاطرنشان کرد: اگر زمان رسیدن نیروهای پلیس و اورژانس به محل حادثه کاهش یابد جان افراد بیشتری را می‌توان نجات داد.

وی ادامه داد: بیشترین موفقیت انسان در همه کارها اعتماد به خداوند و کار برای رضایت الهی است؛ اگر آدمی به این حقیقت معتقد باشد که کارش در این دنیا دارای ثواب و اجر اخروی خواهد بود با همت بیشتری نسبت به انجام آنها مبادرت می‌ورزد.

آیت‌الله علوی گرگانی جریمه را برای افرادی دانست که جاهلانه عمل می‌کنند و افزود: اگر انسان بر اساس عقل و منطق هر کاری را انجام دهد هیچ‌گاه تخلف نخواهد کرد؛ پیشنهاد من این است که پلیس به رانندگانی که طی 15 سال هیچ تخلفی انجام نداده‌اند جایزه‌ای بدهد و از آنها تقدیر کند که این امر موجب تشویق دیگران هم می‌شود.

استاد برجسته حوزه علمیه قم عنوان داشت: پلیس راهنمایی و رانندگی و سایر نهادها باید با همکاری با یکدیگر در راستای کاهش تخلفات رانندگی تلاش کنند؛ علما هم سعی می‌کنند در جلسات مذهبی این موضوع را مورد توجه قرار داده و از ظرفیت اینگونه مجالس برای فرهنگ‌سازی استفاده کنند.
انتهای پیام/78004/و30/چ3000
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها