امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۳:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21821
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۰
تعداد بازدید: 122
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، اسکندر مومنی ظهر امروز در دیدار با آیت‌الله علوی گرگانی با اشاره به اینکه تعداد خودروها ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، اسکندر مومنی ظهر امروز در دیدار با آیت‌الله علوی گرگانی با اشاره به اینکه تعداد خودروها از سال 85 در کشور سه برابر شده‌اند، بیان کرد: با این وجود میزان وقوع جرایم کاهش یافته است و در سال 91 شاهد کاهش 18 درصدی در صدور جریمه بودیم.

وی با اشاره به کاهش آمار مرگ و میر ناشی از حوادث رانندگی تصریح کرد: در جهان به ازای هر 10 هزار خودرو 8.1 کشته وجود دارد که در ایران این میزان از 25 به 7.5 رسیده است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی به اجرای طرح تابستانی راهنمایی و رانندگی در سراسر کشور اشاره کرد و بیان کرد: با توجه به آغاز مسافرت‌های تابستانی در جاده‌های مختلف کشور به ویژه در مسیرهای منتهی به شهرهای بزرگ شاهد ترافیک هستیم.

وی از فعالیت 40 هزار نفر پرسنل راهنمایی و رانندگی در سراسر کشور در طرح تابستانی خبر داد و گفت: در ماه مبارک رمضان نیز برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گرفته است تا نیروهای راهنمایی و رانندگی در نقاط مختلف به ویژه مسیرهای منتهی به اماکن مذهبی و مساجد حضور یافته و ترافیک را کنترل کنند.

مومنی به ارائه طرح بخشودگی جرایم رانندگی به مجلس خبر داد و گفت: در راستای اجرای این طرح تمام برگه‌های جریمه صادر شده تا پایان سال 90 مشمول بخشودگی می‌شوند و به رانندگان از ابتدای ماه رمضان شش ماه فرصت داده می‌شود که از بخشودگی دو برابر شدن نرخ جریمه‌ها استفاده کنند.

وی هدف راهنمایی و رانندگی از قوانین جدید را افزایش میزان جریمه ندانست و گفت: با اعمال قوانین جدید شاهد هستیم که سوانح رانندگی در کشور کاهش قابل توجهی داشته است.
انتهای پیام/78004/ب30/چ3000
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها