امروز : چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 August 23
۱۵:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21825
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۰
تعداد بازدید: 217
به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، نسرین سلطان‌خواه معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در دومین روز از سی امین اجلاس روسای آموزش و پرورش ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، نسرین سلطان‌خواه معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در دومین روز از سی امین اجلاس روسای آموزش و پرورش سراسر کشور که در سالن همایش های رازی دانشگاه علوم پزشکی تهران در حال برگزاری است، اظهار داشت: بنیاد ملی نخبگان در سال 1385 بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی شکل گرفت و در دولت نهم آغاز به فعالیت کرد.

وی با اشاره به اینکه توجه به استعداد دانش آموزان در نظام اسلامی مهم است، افزود: توجه به استعداد دانش آموزان نشان از اولویت و ضرورت نظام تکامل یافته در کنار پیشرفت و ارتقا پیدا کردن استعدادهای آنهاست؛ ضمن اینکه توجه به استعداد برتر نخبگان و پیشرفت در علم و فناوری نگاه لوکس و تشریفاتی نیست بلکه جایگاه ضرورتی دارد.

سلطان‌خواه با اشاره به طرح شهاب که در هیئت امنای بنیاد ملی نخبگان مصوب و توسط رئیس جمهور ابلاغ شد، گفت: اعطا و اجرای این طرح در 19 مرداد 1389 با حضور وزیر آموزش و پرورش آغاز شد و در محوریت کار آموزش و پرورش، مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان قرار گرفت؛ در بنیاد ملی نخبگان، اداره پژوهش و برنامه ریزی برای اجرای این طرح مسئولیت دارد.

وی اضافه کرد: در مرحله نخست طرح شهاب، 60 نفر از اساتید آموزشی مهارت لازم درباره این طرح را آموزش دیدند و در مرحله دوم 7 استان کشور به عنوان استان هایی که این طرح به عنوان نمونه در آنها اجرا می شد، به کار گرفته شدند.

معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه حدود 6500 نفر از عوامل اجرایی، این طرح را آموزش دیدند، بیان داشت: در سال تحصیلی 92-91 حدود 40 هزار دانش آموز در 7 استان در مرحله اول طرح شهاب غربالگری شده و به مرحله دوم راه یافتند.

وی با اشاره به ویژگی های طرح شهاب، خاطرنشان کرد: طرح شهاب، طرحی عدالت محور است و می تواند زمینه شکوفایی استعدادهای دانش آموزان را در تمام نقاط کشور فراهم کند؛ مکانیزم شناسی این طرح با طرح های دیگر متفاوت است و با محوریت معلمان در مدارس نه از طریق آزمون و مصاحبه آغاز می شود ضمن اینکه منظور از استعدادهای دانش آموزان، استعدادهای تحصیلی آنهاست.

سلطان‌خواه ادامه داد: در طرح شهاب قرار نیست دانش آموزان شناسایی شوند و از امکانات مادی و امتیازات خاصی بهره مند شوند؛ نگاه حاکم به این طرح، نگاه به استعداد دانش آموزان و ذهن فعال آنهاست که یک موهبت الهی تلقی می شود.
انتهای پیام/
   
 
برچسب ها:
آخرین اخبار