امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 17
۰۶:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21829
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۰
تعداد بازدید: 256
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اداره کل روابط عمومی و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران، در جریان برگزاری پانصد و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اداره کل روابط عمومی و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران، در جریان برگزاری پانصد و پنجاه و هفتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران یک فوریت  طرح الزام شهرداری تهران به اجرای برنامه "پیشگیری و کاهش آسیب پذیری و سازگاری با تغییرات آب و هوا "مورد بررسی قرار گرفت.

معصومه ابتکار، رئیس کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران در جریان بررسی طرح فوق با یادآوری عضویت ایران در کنوانسیون تغییرات آب و هوایی و پروتکل کیوتو افزود: این طرح در جهت بهبود وضعیت محیط زیست و کاهش گرمایش و گازهای گلخانه‌ای براساس برنامه عمل «کاهش پیشگیری آسیب پذیری و سازگاری با تغییرات آب و هوا» تنظیم شده است چرا که براساس اسناد بالادست از جمله سند طرح جامع و طرح تفصیلی و سند چشم انداز 20 ساله شهر تهران بخشی از برنامه‌های زیست محیطی شهرداری تهران باید در راستای رفع معضلات محیط زیست و هم گام با جامعه جهانی باشد.

وی خاطر نشان کرد: یکی از موضوعاتی که در کنوانسیون تغییرات آب و هوایی و پروتکل کیوتو مطرح است بحث مدیریت مصرف انرژی و ممیزی سوخت براساس اقداماتی در جهت کاهش سوخت‌های فسیلی و در نتیجه کاهش مصرف گازهای گلخانه‌ای است.

ابتکار خاطر نشان کرد: ورود شورای شهر تهران و شهرداری جهت شرکت داوطلبانه در برنامه کاهش گازهای گل خانه‌ایی گامی است برای همراهی با جامعه جهانی نسبت به رفع معضلاتی است که محیط زیست جهانی را تهدید می‌کند.

در نهایت اعضای شورای شهر تهران یک فوریت طرح « الزام شهرداری تهران به اجرای برنامه پیشگیری و کاهش آسیب پذیری سازگاری با تغییرات آب و هوای شهر تهران» را به تصویب رساندند.

همچنین در این جلسه لایحه « طرح جامع آب خام شهر تهران» مورد بررسی قرار گرفت که جهت بررسی کارشناسی بیشتر به کمیسیون های شورا بازگردانده شد.

محمد علی مختاری رئیس سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری تهران با اشاره به آبیاری فضای سبز شهر تهران گفت: درحال حاضر 96 درصد از فضای سبز شهر تهران به وسیله آب غیر شرب آبیاری می شود درحالی که در سال 62، 96 درصد فضای سبز بوسیله آب شرب، سیراب می‌شد.

وی خاطر نشان کرد: شهرداری تهران حدود 470 چاه در سطح شهر حفر کرده است که آب مورد نیاز فضای سبز شهر را تامین می کند.

مختاری تاکید کرد: ایجاد فضای سبز و آبیاری‌های قطره‌ای تا حدودی بر کاهش دمای هوای تهران تاثیر گذار است.

رییس سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری تهران خواستار توجه مدیریت شهری به رایگان شدن هزینه آبیاری فضای سبز شهر شد.

مهدی چمران رئیس شورای نیز در این خصوص خاطر نشان کرد: درخواست رایگان شدن آبیاری فضای سبز شهرها از سوی شورای عالی معماری و شهرسازی به مجلس شورای اسلامی ارائه شده است.

چمران نکته‌ای را به شهرداری تهران در خصوص پوشش سطح خیابانها و جوی‌های آب و حتی انحاری که دارای پوشش گیاهی‌اند با آسفالت و مصالح غیر قابل نفوذ تذکر داده و گفت: متاسفانه در جریان آسفالت کردن خیابانها و معابر و حتی پیاده راه‌های جدید، راه‌های نفوذ آب‌های روان وآب باران بر ذخیره گاههای زیر زمینی گرفته می شود در صورتی که یکی از راههای ذخیره سازی آب های زیرزمینی نفوذ پذیری کناره های خیابانها و معابر و انحار است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها