امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۰۳:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21848
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۵۴
تعداد بازدید: 115
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا»، کتاب «آذر یاد» تألیف «اسدالله شکرانه» امروز با حضور نویسنده اثر، سیدصادق رضایی مدیر عامل ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا»، کتاب «آذر یاد» تألیف «اسدالله شکرانه» امروز با حضور نویسنده اثر، سیدصادق رضایی مدیر عامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و جمعی از اهالی فرهنگ و ادب در محل شانزدهمین نمایشگاه کتاب کودک و نوجوان در خیابان حجاب برگزار شد.

کتاب «آذر یاد» 10 قصه از مجموعه «قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب» به منظور قصه‌گویی برگرفته شده است تا گستره‌ای از نگاه و اندیشه «مهدی آذریزدی» را در زمینه انتخاب قصه‌ها از متون کهن بازتاب دهد، همچنین ساختار روایتی قصه‌ها از روایت نوشتاری به روایت گفتاری تغییر یافته است.

از اصول تخصصی و بسیار اساسی در قصه‌گویی پس از انتخاب قصه از منابع مکتوب، تبدیل آن از نوشتار به گفتار است، به همین منظور فصلی با عنوان سیر قصه از نوشتار تا گفتار در این کتاب آمده است تا چرایی و چگونگی بعضی تغییرات در قصه‌ها روشن شود.

از عناوین داستان‌های کتاب «آذر یاد» می‌توان به «تاجر با انصاف»، «مهره سرنوشت»، «سیر قصه از متن نوشتاری تا متن گفتاری»، «قصه‌های آذر یاد»، «پیر دانا و گنجشک مهربان»، «سکه‌های شوم»، «دوره گردها»، «سفر دریایی»، «شب‌گردهای پادشاه»، «باغ خیال»، «دریا و تاجر زرنگ» و «پری دریایی» اشاره کرد.

کتاب «آذر یاد» نوشته «اسدالله شکرانه» در 6 هزار نسخه از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان منتشر و روانه بازار نشر شده است.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها