امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۸:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21854
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۵۴
تعداد بازدید: 242
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علیرضا پاشایی سرپرست دفتر موسیقی ارشاد درگذشت استاد بزرگ دوتار نواز کشور «قلیچ انوری» را به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علیرضا پاشایی سرپرست دفتر موسیقی ارشاد درگذشت استاد بزرگ دوتار نواز کشور «قلیچ انوری» را به خانواده این هنرمند و جامعه هنری کشور و دوستداران موسیقی نواحی ترکمن تسلیت گفت.

علیرضا پاشایی دراین پیام آورده است: غم از دست دادن بزرگان عرصه موسیقی کشور همچون از دست دادن بخشی از میراث  هنر موسیقی این مرز و بوم بوده و فقدان این عزیزان در میان ما از دست رفتن بخشی از سرمایه میراث هنری و بشری و همچنین خاطرات هنر موسیقی نواحی و مقامی است.

در ادامه آمده است: این استاد بزرگ نقش به سزایی در شناختن موسیقی ترکمن صحرا، به مردم ایران و جهانیان داشته است روحش شاد و یادش گرامی باد.

به گزارش فارس، پیکر «قلیچ انوری» دو تار نواز و خواننده موسیقی ترکمن صحرا صبح امروز در آرامگاه مسلمین گنبد کاووس آرام گرفت. زنده‌یاد «قلیچ انوری» متولد دوم آذرماه 1324 است که چندی پیش بینایی چشم راستش را از دست داده بود و از بیماری موکور (نوعی بیماری قارچی مهلک) رنج می‌برد، روز گذشته 15 تیرماه در بیمارستان رسول ‌اکرم (ص) دار فانی را وداع گفت.

قلیچ انوری دوتار نواز و خواننده موسیقی ترکمن صحرا، اجراهای مختلفی در کشورهایی مانند ژاپن، فرانسه، امریکا و بسیاری کشورهای دیگر داشته و مقام های بسیاری نیز کسب کرده بود. او که جزو مفاخر موسیقی ترکمن صحرا محسوب می‌شد آخرین اجرایش را در نخستین روز از هشتمین جشنواره موسیقی نواحی (بیست و نهم اردیبهشت 92) در تالار رودکی تهران انجام داده است.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها