امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۹:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21855
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۵۴
تعداد بازدید: 231
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری بریطانیا-ترحب-بانتخاب-رئیس-جدید-للائتلاف-الوطنی-السوری">«الشرق»، روز ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری بریطانیا-ترحب-بانتخاب-رئیس-جدید-للائتلاف-الوطنی-السوری">«الشرق»، روز گذشته ائتلاف معارضان خارج نشین سوریه بعد از گذشت ماه‌ها اختلاف نظر، سرانجام در نشست استانبول «احمد عاصی الجربا» را به ریاست ائتلاف معارضان برگزیدند.

در پی این اقدام یک مسئول در وزارت خارجه قطر با استقبال از این انتخاب تأکید کرد که تا زمانی که ائتلاف از روش‌های دموکراتیک برای انتخاب رؤسای خود استفاده می‌کند دوحه نیز از این مسئله حمایت می‌کند و آماده همکاری با ریاست جدید است.

دوحه همچنین در بیانیه‌ای از همه جریان‌های معارض سوریه خواست تحت رهبری ریاست جدید متحد شوند زیرا مرحله بعدی برای مقابله با حکومت سوریه نیازمند وحدت معارضان است.

از سوی دیگر واشنگتن نیز از انتخاب جربا استقبال کرد و تأکید کرد که آماده همکاری با رئیس جدید ائتلاف و تیم همراه او خواهد بود.

«ویلیام هیگ» وزیر امور خارجه انگلیس نیز تأکید کرد که لندن آماده همکاری با جربا و تیم اوست تا به معارضان در تحقق سوریه‌ای آزاد که از دموکراسی بهره می‌برد کمک کند.

کمیته عمومی ائتلاف معارضان خارج نشین سوریه روز گذشته احمد عاصی الجربا را بعد از کسب 55 رأی به عنوان جانشین احمد معاذ الخطیب به ریاست ائتلاف برگزید.

این مسئله بعد از بحث و جدل فراوان و اختلافات داخلی معارضان و فشار واشنگتن صورت گرفت.

پیشتر و بعد از کمرنگ شدن قطر به عنوان موسس این ائتلاف گزارش‌هایی از دخالت مستقیم عربستان در فرایند انتخاب اعضای ائتلاف نیز منتشر شده بود.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها