امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۲:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21860
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۵۴
تعداد بازدید: 116
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از لس آنجلس تایمز، هر دو گروه طرفداران و مخالفان «محمد مرسی» رئیس جمهور برکنار شده مصر، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از لس آنجلس تایمز، هر دو گروه طرفداران و مخالفان «محمد مرسی» رئیس جمهور برکنار شده مصر، آمریکا را حامی گروه مقابل و عامل اصلی تحولات اخیر می‌دانند.

لس آنجلس تایمز در این باره نوشت: علیرغم اختلافات گسترده میان گروه‌های رقیب در مصر که در درگیریهای روزهای گذشته میان آنها تعدادی کشته و مجروح نیز شده‌اند هر دو طرف بر سر یک مساله توافق دارند؛ انتقاد از آمریکا و شعار علیه دولت باراک اوباما!

در حالی که تنش در مصر به دنبال برکناری محمد مرسی توسط ارتش روز به روز افزایش می‌یابد احساسات ضد آمریکایی مردم مصر نیز که مدتها پنهان مانده بود فوران کرده است.

هر طرف آمریکا را متهم می‌کند که از گروه دیگر حمایت می‌کند و دولت اوباما را عامل بروز تنش و درگیریهای اخیر در مصر میداند. معترضان مصری معتقدند که آمریکا قصد دارد این کشور را تضعیف کند.

محمد مرسی روز چهارشنبه به دنبال تجمع گسترده مخالفانش در میدان التحریر مصر از طرف فرمانده ارتش برکنار شد و «عدلی منصور» به عنوان رئیس جمهور موقت انتخاب شد.

این اقدام منجر به افزایش تنش در مصر و درگیری میان دولت سابق و دولت موقت کنونی شده است.

هر دو طرف در تجمعات خود علیه آمریکا و سیاست‌های این کشور شعار می‌دهند و معتقدند که آمریکا از گروه مقابل حمایت می‌کند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها