امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۲۳:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21861
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۵۴
تعداد بازدید: 65
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای «الحیات»، «نوری المالکی» نخست‌وزیر عراق در نشست خبری با «مسعود ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای «الحیات»، «نوری المالکی» نخست‌وزیر عراق در نشست خبری با «مسعود بارزانی» رئیس منطقه کردستان عراق گفت: شرایطی که ما را احاطه کرده و در منطقه وجود دارد نیازمند حل مشکلات با برادری است و مسئولیت ما فراهم آوردن بهترین خدمات و ثبات برای تمامی عراقی های است.

بارزانی نیز گفت:سفر من به بغداد رساندن پیامی به خارج و داخل است که ما می‌خواهیم با وحدت داخلی خطراتی که عراق را تهدید کند از بین ببریم. همکاری بین منطقه کردستان و دولت فدرال پایه‌ای استوار برای حل تمامی مشکلات است.

این نخستین سفر رئیس منطقه کردستان به بغداد طی سه سال گذشته برای حل اختلافات میان اربیل و بغداد است.

نخست‌وزیر عراق گفت که در این دیدار، دو طرف درباره اختلافات موجود رایزنی و توافق کرده‌اند که قوانین معلق شده در پارلمان به ویژه قوانین مربوط به نفت و گاز را اجرایی کنند.

در این نشست خبری درباره مسئله سوریه نیز سخن به میان آمد و بارزانی گفت: میان بغداد و اربیل درباره بحران سوریه اختلاف نظر وجود دارد اما ما به هر حال مخالف تسلط گروه‌های تروریستی در مرزهای مشترک میان سوریه و عراق هستیم و با این موضع بغداد موافقیم که سرنوشت سوریه به دست ملت آن است.
انتهای پیام/ر
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها