امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۴:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21869
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۵۴
تعداد بازدید: 227
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قاهره، پس از مقاومت «عبد الفتاح السیسی»، وزیر دفاع و نیروهای مسلح مصر در برابر ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قاهره، پس از مقاومت «عبد الفتاح السیسی»، وزیر دفاع و نیروهای مسلح مصر در برابر فشارهای دولت آمریکا که طی بحران اخیر جاری در مصر به نحوی به حمایت از جماعت اخوان المسلمین پرداخته، نیروها و جریان‌های سیاسی و انقلابی مصر با دادن فراخوانی خواستار برگزاری تظاهراتی میلیونی در روز یک‌شنبه فردا در تمام شهرها و استان‌های مصر شده است.

این نیروها و جریان‌های سیاسی و انقلابی مصری هدف از برگزاری این تظاهرات را حمایت از ارتش مصر در برابر دخالت‌های آمریکایی و اثبات این امر که مشروعیت واقعی، مشروعیت مردمی است که آن را پیشتر به «محمد مرسی» داده بود و پس از خروج از روند دمکراتیک و قرار دادن کشور در شرایط بسیار سخت اقتصادی و امنیتی این مشروعیت را از وی پس گرفت.

به همین منظور نیروها و جریان‌های سیاسی و انقلابی مصر تصمیم گرفته‌اند تا راهپیمایی‌هایی را فردا یک‌شنبه در شهر قاهره و دیگر مناطق و شهرها و استان‌های مصر در حمایت از ارتش و نیروهای مسلح مصر و علیه اخوانی‌ها برگزار کنند.

براساس فراخوان داده شده این تظاهرات‌ها در قاهره از مسجد «مصطفى محمود» و میدان «شبرا» آغاز به «میدان التحریر» منتهی خواهد شد و پس از تجمع تظاهرات کنندگان در میدان التحریر تظاهرات کنندگان به سمت سفارت آمریکا حرکت خواهند کرد و با تجمع در برابر سفارت آمریکا با سردادن شعارهایی دخالت آمریکا در امور داخلی مصر محکوم و خواهان لغو  کمک‌های این کشور به مصر می‌شوند که بر خلا‌ف خواست و اراده مردم است.

این تظاهرات در اسکندریه قرار است، از مسجد «القائد إبراهیم» آغاز شود. در استان المنوفیه نیز این تظاهرات در برابر مقر استانداری این استان برگزاری می‌شود. به همین ترتیب دیگر شهرها و استان‌های مصر نیز تظاهراتی را به همین مناسبت برگزار می‌کنند.

از سوی دیگر جماعت اخوان المسلمین اعلام کرد که امروز روز سرنوشت ساز و تعیین کننده این جماعت بوده و در این راستا تظاهرات و تجمع‌هایی را برگزار خواهند کرد تا به جهانیان نشان دهند، آنچه در مصر روی داده، کودتای نظامی و نه انقلاب مردمی بوده و مشروعیت از محمد مرسی رئیس جمهوری برکنار شده مصر است.

در این ارتباط رهبران جماعت اخوان المسلمین روز گذشته شنبه اقدام به اجاره کردن اتوبوس‌هایی برای انتقال هرچه بیشتر حامیان و هواداران خود از استان‌های دیگر به میدان « رابعة العدویة» و «مقر گارد ریاست جمهوری» و «میدان النهضه» در «الجیزة» کرده‌اند تا بیانگر خواست خود جهت بازگشت محمد مرسی به قدرت و محکومیت دخالت ارتش در امور کشور باشند.

منابع آگاه در این ارتباط در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره تاکید کردند که قرار است، امروز هواداران و حامیان جماعت اخوان المسلمین تجمعات و تظاهرات گسترده‌ای برگزار کنند و گفته شده که آمریکایی‌ها به سران اخوان ابلاغ کرده‌اند، هرچه تجمعات امروز گسترده‌تر و فشرده‌تر باشد، زمینه را برای دخالت آمریکا به بهانه حمایت از مردم مصر و مشروعیت در این کشور فراهم خواهد کرد، به همین منظور نیروها و جریان‌های سیاسی و انقلابی مصر نیز اعلام کردند، صرف نظر از تظاهرات فردا، امروز نیز برای مقابله با تظاهرات اخوانی‌ها تجمع و تظاهراتی را برگزار خواهند کرد.

انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها