امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۱۴:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2187
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۳۱
تعداد بازدید: 185
به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، محمود احمدی‌نژاد عصر امروز در چارچوب چهارمین دور از سفرهای استانی در دیدار ...

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، محمود احمدی‌نژاد عصر امروز در چارچوب چهارمین دور از سفرهای استانی در دیدار با سران عشایر و طوایف خوزستانی که در استانداری این استان برگزار شد، با اشاره به مجاهدت‌های مردم خوزستان و به خصوص عشایر عرب گفت: من اعتقاد دارم عشایر عرب خوزستان جزو ناب‌ترین، پاک‌ترین و عاشق‌ترین مردم ایران هستند.
وی افزود: آنها در طول تاریخ به درستی مجاهدت‌های خود را برای مقابله با دشمنان نشان دادند.
رئیس جمهور با اشاره به بعضی سخنان سران عشایر درباره مشکلات کشور گفت: مشکلات همه جای کشور است و همه هم آن را خوب می‌دانند و آن را بیان می‌کنند.
احمدی‌نژاد پرداختن مردم به مسائل مهم و طرح مشکلات را نشانگر عزم ملت ایران و اقوام مختلف برای برقراری عدالت و اقدامی بسیار خوب دانست.
وی با اشاره به ضرورت مبارزه با ظلم و تبعیض گفت: این همه فشاری که بر ما وارد می‌شود، به دلیل مقابله با فشار و تبعیض است.
رئیس جمهور با اشاره به مصوبه یکی از مراجع مهم در خصوص عدم سرمایه‌گذاری در شرق کارون گفت: خوشبختانه با تلاش ما و پس از نزدیک به ۲ سال این مصوبه اصلاح شد و راه برای سرمایه‌گذاری در استان خوزستان باز شد.
احمدی‌نژاد ادامه داد: البته برخی آدم‌های کج فهم ممکن است در کارها اخلال ایجاد کنند و بعضی از سازمان‌ها و نهادها نیز به دنبال مشکل آفرینی هستند تا بگویند لازم است ما حضور داشته باشیم.
وی با اشاره به ضرورت برقراری عدالت در کشور گفت: برخی‌ها خیال می‌کنند چون جمهوری اسلامی برپا شد تمام کارها تمام است؛ نخیر! این تازه اول راه است.
رئیس جمهور با اشاره به ضرورت ساخته‌شدن ایران با برقراری عدالت، اظهار داشت: البته این کار زحمت‌ها و سختی‌های خود را دارد والّا 1400 سال قبل آنهایی که بسیار زرنگ‌تر از ما بوده‌اند، این کار را انجام می‌دادند.
احمدی‌نژاد با اشاره به اینکه زمانی که پیامبر گرامی اسلام در بستر بیماری بودند، ناگهان همه چیز از اصل و اساس به‌هم ریخت افزود: حضرت علی (ع) که حقیقت مطلق و عدالت مجسم بود، نتوانستند کار را به سرانجام برسانند؛ ایستادن پای عدالت سخت است.
وی اضافه کرد: چرا اینقدر در سطح بین المللی به ما فشار می‌آورند؛ ما که نه حق کسی را خورده‌‌ایم و نه به کسی تجاوز کرده‌ایم. ما فقط می‌ خواهیم در دنیا عدالت باشد و عده‌ای صاحب تمام دنیا نباشند.
«حرف ما اینست که چرا آمریکا عراق و افغانستان را اشغال کرده است؟ چرا با پول مسلمانان آدم‌کش تربیت می‌کند و به جان مسلمانان می‌اندازد؟ چرا در امریکای لاتین معضل ایجاد می‌کند؟».
رئیس جمهور با بیان اینکه در داخل نیز باید عدالت اجرا شود، گفت: متأسفانه برخی مشکلات ساختاری به مدت ده‌ها سال بر روی هم انباشته شده است و اصلاح آنها زمان می‌برد.
احمدی‌نژاد با اشاره به اینکه در هر کجا سرمایه‌گذاری و پیشرفتی صورت گیرد نیروی کار به آنجا سرازیر می‌شود، گفت: البته من موافقم که اولویت استخدام‌ها در استان خوزستان با جوانان خوزستانی باشد و هر زمان که ظرفیت پر شد نوبت به بقیه برسد.
وی با اشاره به اجرای پروژه‌های عظیم همچون سد گتوند، گفت: انشاءالله اجرای این پروژه‌ها بتواند بخشی از مشکلات استان را حل کند و امکانات و تسهیلات در اختیار جوانان استان قرار گیرد.
رئیس جمهور گفت: گروهی تصور می‌کنند اگر کار دست یک عده‌ معدود باشد به بهترین شکل ممکن انجام می‌شود اما هر گروهی هر چقدر که قدرتمند باشد، قدرتی به اندازه ملت نخواهد داشت.
احمدی‌نژاد افزود: باید دولت، مجلس، قوه قضاییه، نگاه خود را به کشور عوض کنند و تا تمام امکانات در اختیار مردم و ملت قرار بگیرد.
وی در پایان تصریح کرد: انشاءالله در جلسه هئیت دولت مصوبه‌ای تصویب خواهد شد تا اولویت استخدام در شرکت‌های دولتی به جوانان استان خوزستان داده شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها