امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۰۱:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21895
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۳۸
تعداد بازدید: 92
«حبیب الله کاسه ساز»عضو هیئت نظارت بر بازگشایی خانه سینما در گفت و گو با خبرنگار سینمایی فارس درباره جلسه امروز برای روند بازگشایی خانه سینما گفت: ...

«حبیب الله کاسه ساز»عضو هیئت نظارت بر بازگشایی خانه سینما در گفت و گو با خبرنگار سینمایی فارس درباره جلسه امروز برای روند بازگشایی خانه سینما گفت: امروز جلسه مفصلی در حضور آقای شمقدری با آقایان توحیدی و مختاری نمایندگان خانه سینما و اعضای هیئت نظارت بر بازگشایی خانه داشتیم، صحبت‌هایی شد و  تمام تاکیدات آقای شمقدری بر بازگشایی سریع‌تر خانه سینما بود و ایشان تاکید دارند هرچه سریع‌تر این اتفاق با حضور صنوف قانونی رخ دهد.

* توحیدی معتقد است اساسنامه اصلاح شده قانونی نیست

وی در ادامه گفت: متاسفانه آقای توحیدی نظرشان این است اساسنامه اصلاح شده توسط هیئت هفت نفره و نماینده رئیس جمهور قانونی نیست و براساس اساسنامه قبلی خانه سینما _که از نظر ما  قانونی نیست _ مجمع عمومی تشکیل شود. این در حالی است که اساسنامه اصلاح شده در شورای عالی سینما تایید شده و مورد تایید رئیس جمهور است

وی در ادامه توضیح داد: اساسنامه قبلی (سال 87)  قانونی نیست، براساس اساسنامه قبلی هر صنف دو نفر نماینده در مجمع عمومی حضور دارند و یک نفر حق رای دارد اما براساس اساسنامه قانونی خانه سینما پنج نفر در مجمع عمومی شرکت می‌کنند و یک نفر کاندید می‌شود و حق رای خواهد داشت. اما دوستان خانه سینما براساس اساسنامه قبلی که قانونی نیست می‌خواهند مجمع عمومی تشکیل شود.

*نامه هیئت نظارت به رئیس سازمان سینمایی/ برگزاری مجمع عمومی منوط به پاسخ شمقدری 

عضو هیئت نظارت گفت: پس از جلسه امروز با آقای توحیدی جلسه‌ای با اعضای هیئت نظارت داشتیم و تصمیم گرفتیم  نامه‌ای به رئیس سازمان سینمایی ارایه دهیم در این نامه از ایشان کسب تکلیف کردیم با توجه به این موضوع که نمایندگان خانه سینما اساسنامه قانونی را قبول ندارند و از سوی دیگر  19 تیرماه مجمع عمومی صنف های قانونی قرار بود برگزار شود با وضع پیش آمده مجمع عمومی تشکیل شود یا به دولت بعد موکول شود. ما منتظر پاسخ نامه هیئت نظارت به رئیس سازمان سینمایی هستیم.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها