امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۰:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21926
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۳۸
تعداد بازدید: 81
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری سوریه (سانا)، ریاض الصیداوی، مدیر مرکز تحقیقات الوطن العربی تاکید کرد: لیبی امروز به دلیل نقش نابود کننده قطر در آن ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری سوریه (سانا)، ریاض الصیداوی، مدیر مرکز تحقیقات الوطن العربی تاکید کرد: لیبی امروز به دلیل نقش نابود کننده قطر در آن در وضعیتی از هرج و مرج  در سایه تشدید ناامنی و حملات مسلحانه به سر می برد و سلاح های لیبی به طور گسترده به سوریه فرستاده می شوند.

الصیداوی گفت: تحرکات مردمی بزرگی در لیبی علیه نقش مخرب قطر در لیبی و علیه گروه های تندرو در این کشور آغاز شده است.

وی افزود: قطر در امور لیبی دخالت می کند و در جامعه سیاسی این کشور نفوذ کرده و از برخی احزاب علیه احزاب دیگر حمایت مالی می کند و برخی شبکه های تلویزیونی خصوصی در لیبی را برای پخش برنامه های تحریک آمیز علیه دیگر احزاب در این کشور تحت پشتیبانی مالی خود قرار می دهد.

مدیر مرکز تحقیقات الوطن العربی گفت: پرچم قطر در لیبی نیز همچون در تونس و مصر بارها به آتش کشیده شده است و اوضاع اکنون در لیبی از مصر نیز پیچیده تر است و هر لحظه احتمال انفجار اوضاع در لیبی وجود دارد.

وی افزود: امروز در لیبی همه سلاح به دست هستند و با یکدیگر در جنگ به سر می برند و هر شهر و منطقه ای شبه نظامیانی خاصی دارد و هیچ دولت مرکزی و یا ارتش قوی و یکپارچه که بتواند این تسلیحات را جمع آوری کند وجود ندارد.

الصیداوی تاکید کرد: سلاح های لیبی به طور گسترده به تونس، سوریه و الجزایر قاچاق می شود و جوانان لیبی از سوی برخی گروه های تندرو فریب می خورند تا همچون هیزم هایی برای برافروختن آتش جنگ در سوریه به این کشور اعزام شوند.

وی ادامه داد: گروه هایی مستقل نیز سلاح و تروریست به سوریه می فرستند حتی بدون اینکه دولت ضعیف لیبی مطلع باشد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها