امروز : جمعه ۶ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 28
۱۳:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21928
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۳۸
تعداد بازدید: 87
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، نوری ابوسهمین رئیس کنگره ملی لیبی گفت: انقلاب لییبی معدن طلا و یا منبع تقسیم ثروت نیست ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، نوری ابوسهمین رئیس کنگره ملی لیبی گفت: انقلاب لییبی معدن طلا و یا منبع تقسیم ثروت نیست بلکه فرصتی برای برابری در حقوق و تکالیف و بازسازی کشور است.

ابوسهمین در اولین نطق خود از زمان تصدی منصبش به مناسبت سالگرد تاسیس کنگره ملی لیبی در هفدهم جولای سال 2012 تاکید کرد: ما در برابر واقعه ای بزرگ و آن تدوین قانون اساسی هستیم و دلیل حضور ما در کنگره ملی لیبی نیز همین است.

وی افزود: کنگره ملی لیبی طی هفته‌های گذشته قانون «انتخاب هیئت تدوین گران قانون اساسی» را بررسی کرده است که بر اساس آن  نمایندگانی از همه مردم لیبی در کمیته ای پیش نویس قانون اساسی را آماده می کنند تا منشور ملی برای نسل های آتی و حفظ اتحاد فرزندان میهن باشد.

ابو سهمین پیش بینی کرد که این قانون طی دو روز آینده در کنگره ملی لیبی تصویب شود.

رئیس کنگره ملی لیبی گفت: کنگره ملی لیبی و دولت لیبی نگرانی‌های همگان و برخی بی اعتمادی ها را درک می کنند و این ها چالش هایی است که  باید از طریق گفت‌وگو و عدالت حل شود و کنگره و دولت لیبی می توانند فضای امنی برای بررسی قانون اساسی ایجاد کنند.

ابوسهمین با اشاره به درگیری های مسلحانه اخیر در لیبی تاکید کرد که برای حل همه مسائل و مشکلات ملت لیبی تلاش می کند و در این مسیر سخت به گقت‌وگو و ثبات نیاز است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها