امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۹:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21935
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۳۸
تعداد بازدید: 213
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، یکی از رهبران حزب حاکم سودان امروز یکشنبه اعلام کرد که در پی کاهش تنش ها بین جوبا و خارطوم ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، یکی از رهبران حزب حاکم سودان امروز یکشنبه اعلام کرد که در پی کاهش تنش ها بین جوبا و خارطوم سودان هرگز تهدید خود را در بستن خط لوله انتقال نفت سودان جنوبی عملی نمی کند.

ربیع عبدالعاطی یکی از رهبران حزب کنگره ملی حاکم بر سودان گفت: خط لوله انتقال نفت سودان جنوبی اکنون بسته نیست و دو طرف سودان و سودان جنوبی پس از نشست هفته گذشته بین ریاک مشار، معاون رئیس جمهور سودان جنوبی و علی عثمان طه همتای سودانی وی توافق کردند که اقدامات خصمانه را متوقف کنند.

سودان در ماه ژوئن گذشته اعلام کرد که انتقال نفت سودان جنوبی از طریق خاک سودان را به دلیل حمایت دولت جوبا از شورشیان سودان طی 60 روز آینده متوقف می‌کند.

عبدالعاطی گفت که دو طرف توافق کردند شکایات خود را به کمیته عالی وابسته به اتحاد آفریقا که ریاست آن را تابو امبکی رئیس جمهور سابق آفریقای جنوبی و میانجیگر اتحادیه آفریقا برای حل اختلافات دو سودان بر عهده دارد ارائه بدهند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها