امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۷:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21937
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۳۸
تعداد بازدید: 129
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری العالم، شهروندان تونسی با برگزاری تظاهرات مقابل پارلمان کشورشان، پرچم رژیم صهیونیستی را آتش زدند و ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری العالم، شهروندان تونسی با برگزاری تظاهرات مقابل پارلمان کشورشان، پرچم رژیم صهیونیستی را آتش زدند و شعارهایی در حمایت از مقاومت و آزادسازی فلسطین اشغالی و مخالفت با عادی سازی روابط با رژیم اشغالگر سردادند.

احمد الکحلاوی رئیس مرکز ملی حمایت از مقاومت و مقابله با عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی که در این تظاهرات حضور داشت، از اینکه سومین پیش نویس قانون اساسی تونس هیچ اشاره ای به ممنوعیت عادی سازی روابط با این رژیم نکرده است، ابراز نگرانی کرد.

الکحلاوی گفت: مقدمه اولین پیش نویس قانون اساسی تونس، صهیونیسم را فرقه ای نژادپرست توصیف کرده بود و فصل 27 این پیش نویس نیز شامل ممنوعیت هر گونه عادی سازی روابط با این رژیم بود ولی این موارد در سومین پیش نویس دیده نمی شود که رؤسای برخی فراکسیون های پارلمان فشارهای خارجی را عامل حذف آن اعلام کردند.

«صلاح الدین المصری» رئیس مرکز «تسامح» تونس نیز اعلام کرد: این مرکز در چند روز آینده چادرهایی را در خیابان «الحبیب بورقیبه» شهر تونس – پایتخت – برای تأکید بر جُرم بودن عادی سازی روابط با اسرائیل نصب خواهد کرد.

المصری افزود: مرکز ما طوماری را با مضمون جرم بودن عادی سازی روابط با اسرائیل آماده کرده است که تاکنون 40 هزار نفر آن را امضا کرده‌اند.

فعالان تونسی خاطرنشان می کنند که دخالت ها و فشارهای خارجی بر پارلمان و دولت تونس باعث حذف ماده ممنوعیت عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی از پیش نویس قانون اساسی شده است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها