امروز : سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 16
۲۱:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21943
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۳۸
تعداد بازدید: 179
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از العالم، محمد البرادعی در گفت‌وگو با یک هفته‌نامه آلمانی، پیش از آن که موضوع نامزدی او برای نخست‌وزیری مصر مطرح شود، ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از العالم، محمد البرادعی در گفت‌وگو با یک هفته‌نامه آلمانی، پیش از آن که موضوع نامزدی او برای نخست‌وزیری مصر مطرح شود، خاطر نشان کرد: نباید با اعضای گروه اخوان المسلمین که محمد مرسی رئیس جمهور معزول، به آن وابسته است؛ به عنوان مجرم برخورد کرد.

وی افزود: من قائل به ضرورت شرکت دادن اخوان المسلمین در فرایند دموکراسی هستم.

البرادعی همچنین خواهان خودداری از محاکمه افراد بدون وجود توجیه قانع کننده شد و تصریح کرد: باید با مرسی به عنوان رئیس جمهور سابق، با احترام برخورد شود و این اصول، پیش‌شرط های آشتی ملی هستند.

وی ابراز امیدواری کرد که انتخابات ریاست جمهوری جدید حداکثر تا یک سال آینده برگزار شود.

البرادعی همچنین تصریح کرد: اگر بار دیگر اخوان‌المسلمین در انتخابات پیروز شوند، حاضرم پیروزی آن‌ها را بپذیریم به شرط آن که اصول دموکراسی را محترم شمارند.

مدیر کل سابق آژانس بین المللی انرژی اتمی سپس از آلمان خواست به وعده خود در خصوص کمک صد میلیون یورویی به مصر پایبند باشد. آلمان وعده کرده بود در چارچوب مشارکت در فرایند تحول به کشورهای عرب صد میلیون یورو کمک کند. این در حالی است که برلین از عزل محمد مرسی رئیس جمهور سابق مصر انتقاد کرده بود.

البرادعی گفت: آلمان ها، به خوبی دشواری ساختن دموکراسی پس از حاکمیت دیکتاتوری را درک می کنند، آن‌ها نخستین کسانی بودند که از سیاست غیردموکراتیک مرسی انتقاد کرده بودند.

محمد البرادعی در پایان تاکید کرد: بگذار روشن بگویم آن چه در مصر اتفاق افتاد، کودتای نظامی نبود. بیش از 20 میلیون تن از مردم مصر به خیابانها ریختند زیرا ادامه وضعی که مصر به آن دچار بود، غیرممکن شده بود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها