امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۲۰:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21955
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۲
تعداد بازدید: 48
حجت‌الاسلام و المسلمین محمود عبدالهی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در گفت‌وگو با خبرنگار احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با ...

حجت‌الاسلام و المسلمین محمود عبدالهی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در گفت‌وگو با خبرنگار احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به ویژگی‌های وزرای دولت آینده گفت: اعتدالی که آقای روحانی به آن تکیه می‌کند یک امر منطقی است و نه تنها وزرا بلکه افراد دیگر که مسئولیت بالا را قبول می‌کنند باید از آن برخوردار باشند و از افراط و تفریط دور باشند.

وی افزود: اینکه رئیس جمهور از همه کسانی که واجد شرایط هستند و کارآیی آنان همراه تعهد و تخصص است استفاده کند، امری طبیعی و مطلوب همه است. منتها گاهی از این عناوین سوء‌استفاده می‌شود وقتی گفته می‌شود فرد از اعتدال برخوردار و از افراط و تفریط دور باشد برخی از جناح‌ها و افراد، افراط را مساوی روحیه جهادی و روحیه مقاومت و پایبندی به اصول انقلاب و ایستادن در مقابل استکبار جهانی و اصرار ورزیدن به آن خطوط و سازش کاری را اعتدال می‌دانند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تاکید کرد: اعتدال و دوری از افراط و تفریط بسیار خوب است اما نباید بعضی خیال کنند که وقتی می‌گوییم اعتدال و دوری از افراط یعنی با مقاومت و روحیه بسیجی و جهادی داشتن فاصله بگیریم.

عبداللهی ادامه داد: کسانی که مسئولیت پیدا می‌کنند باید از تعهد و تخصص برخوردار باشند و در برابر استکبار جهانی و صهیونیست‌ و قدرت‌های خارجی روحیه انقلابی داشته و پیرو گفتمان امام و رهبری باشند و اهداف مقدس شهدای انقلاب را دنبال کنند. اگر امروز مردم ما پرشور در صحنه انتخابات حضور دارند به آقای روحانی رای می‌دهند مرهون خون شهدای ماست، شعارهای شهدای ما پیروی از رهبری و ولایت بود.

وی همچنین خاطرنشان کرد:‌ وزرای ما که افرادی معتدلند باید کسانی باشند که دغدغه اسلام و جمهوری اسلامی ایران را داشته باشند تا ارزش‌های اسلامی در جامه حاکم شود. باید دارای ارزش‌های دینی باشند و سکولار نباشند و بدانند که باید خطوط اقتصاد و سیاسی و روابط اجتماعی و فرهنگی در فقه اسلامی رعایت شود.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه اسلام و دین و معیارهای قانونی و دینی منافاتی با اعتدال و عقلانیت ندارد، گفت: حزب و گروه نباید در انتخابات وزرا مطرح باشد و افراد باید در عمل معیارهای انقلابی، تعهد و تدین و دیدگاه اسلامی و فقه اسلامی را داشته باشند.

وی افزود: رئیس‌جمهور منتخب نزد علما و مراجع آمدند و مراجع هم همین طور دغدغه‌ها را داشتند که فرهنگ اسلام و ارزش‌ها باید مبنا باشد و در مقابل هم اقتدار اسلامی و روح عزت مداری مقاومت در برابر استکبار جهانی باید حاکم باشد البته همواره باید با عقلانیت و مصالح همراه باشد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها