امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۵:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21960
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۲
تعداد بازدید: 57
به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس محمدرضا دشتی اردکانی در حاشیه مراسم پاسداشت روز قلم با اشاره به وجود 7 هزار و ...

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس محمدرضا دشتی اردکانی در حاشیه مراسم پاسداشت روز قلم با اشاره به وجود 7 هزار و 350 دفتر اسناد رسمی در سطح کشور گفت: ما در سال گذشته از سوی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور 36 میلیون خدمت ثبتی را به مردم ارائه دادیم که از این تعداد 7 میلیون ثبت به صورت الکترونیکی انجام شده است.

وی افزود: همچنین در سال گذشته با حذف اوراق نیم برگی و یک برگی توانستیم بسیاری از مشکلات موجود در ثبت اسناد را مرتفع سازیم.

دشتی اردکانی تصریح کرد: در راستای سیاست‌های دستگاه قضایی و تأکید بر کاهش مراجعات مردمی به محاکم قضایی مقرر شد تا خدمات قضایی در دفاتر اسناد رسمی و پیشخوان قضایی انجام شود.

رئیس کانون سردفتران و دفتریاران قوه قضائیه با اشاره به تعرفه‌های موجود گفت: تعرفه‌ها مشخص است و در برخی دفاتر خدمات به صورت رایگان صورت می‌گیرد، نرخ ارایه خدمات برای طلاق 13 هزار تومان و برای مابقی از 10 تا 13 هزار تومان مشخص شده است که این 13 هزار تومان سهم خود دفترخانه‌ها است.

دشتی اردکانی درخصوص تعویض پلاک توسط راهنمایی و رانندگی و صدور سند رسمی در دفاتر اسناد رسمی اظهار کرد: قانونگذار موضوع را مشخص کرده و تنظیم سند رسمی باید در دفاتر صورت گیرد، ولی هنوز آیین‌نامه آن مشخص نشده چراکه از چند بند آن ایراد گرفته‌اند.

وی در ادامه با اشاره به افزایش تنظیم سند اجاره نسبت به سال گذشته گفت: حدود 12 درصد تنظیم سند اجاره نسبت به سال گذشته بیشتر شده است.

دشتی اردکانی افزود: همچنین اگر بین موجر و مستاجر مشکلی پیش آید، اداره ثبت کار تخلیه را انجام می‌دهد که این بزرگترین خدمت است. لذا در همین راستا تعرفه‌ها نیز مشخص شده که هزینه آن از 25 هزار تومان تا 250 هزار تومان است.

گفتنی است در پایان مراسم پاسداشت روز قلم از از 10 استاد ممتاز حقوق ایران از جمله سید حسین صفایی، ایرج گلدوزیان، منوچهر طباطبایی موتمنی، علی مندنی‌پور، بهشید حسنیان، حسین میرمحمد صادقی، عباس کریمی، عاشوری، سیدعباس حسینی نیک و عباس شیری تقدیر شد. 
انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها