امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۴:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21971
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۲
تعداد بازدید: 267
عبدالحسن شرفی که مسئولیت بازرسی و نظارت ستاد انتخاباتی حجت‌الاسلام حسن روحانی، رئیس جمهوری منتخب ملت را در جنوب کشور بر عهده داشت، در گفت‌وگویی ...

عبدالحسن شرفی که مسئولیت بازرسی و نظارت ستاد انتخاباتی حجت‌الاسلام حسن روحانی، رئیس جمهوری منتخب ملت را در جنوب کشور بر عهده داشت، در گفت‌وگویی تفصیلی با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به تحلیل «حماسه سیاسی» در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم و ابعاد و زوایای پنهان آن پرداخت.

وی به حضور پر رنگ جوانان در انتخابات 24 خرداد اشاره و تصریح کرد: معتقدم حضور پر شور مردم به خصوص جوانان در انتخابات 92 به‌هیچ‌وجه قابل مقایسه با انتخابات 88 نیست چرا که این بار جوانان به فرمان رهبر معظم انقلاب در شکل‌گیری حماسه سیاسی لبیک گفتند و یک بازی برد - برد را رقم زدند.

مسئول بازرسی و نظارت ستاد انتخاباتی روحانی در جنوب کشور اظهار داشت: در ایام انتخابات ستادهایی فعال بودند که مدیریت آنها را جوانانی به عهده داشتند که خودشان حتی حق رأی نداشتند اما با شور و هیجان مردم را به حضور در انتخابات ترغیب می‌کردند.

شرفی افزود: هزینه‌هایی که در برخی ستادهای کاندیدای ما می‌شد، بعضاً از جیب خود افراد بود؛ به‌گونه‌ای که شخصی موتور خود را فروخته بود تا برای کاندیدای مورد نظر خود تبلیغ کند.

وی در ادامه به تبلیغات سوء رسانه‌های غربی علیه جمهوری اسلامی و انتخابات ایران اشاره کرد و ادامه داد: رسانه‌های خارجی که قصد ناامید کردن مردم و ترغیب آنها به عدم مشارکت در انتخابات را داشتند، کجا بودند تا این صحنه‌ها را ببینند؟

«رسانه‌های غربی برای شکل‌گیری فتنه‌ای جدید همچون فتنه 88 تلاش داشتند و مدام درصدد القای این مطلب بودند که انتخابات فرمایشی و رئیس جمهور از پیش تعیین شده است اما ملت ایران با حضور پر شور خود در صحنه به همه این یاوه‌گویی‌ها پایان داد و دموکراسی را به رخ جهانیان کشید».

این فعال سیاسی در مورد حضور اهل تسنن و اقلیت‌های دینی در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم که در مناطق جنوب کشور بیش از حد معمول بود، گفت: اهل سنت و اقلیت‌های دینی حضور در پای صندوق‌های رأی را وظیفه شرعی قلمداد می‌کردند و حضور آنان نیز با شور و شوق همراه بود.

شرفی به سابقه اجرایی و نظارتی خود در انتخابات مختلف اشاره و تصریح کرد: بنده از سال 62 جزو ستادهای اجرایی و نظارتی انتخابات‌ها بودم اما باید بگویم که در هیچ انتخاباتی همچون انتخابات امسال چنین شور و شوقی را مشاهده نکرده بودیم.

وی ادامه داد: شاید تعصب به یک کاندیدای خاص در ایجاد این شور و شوق مؤثر باشد اما درک درست از شرایط و تحقق یک حماسه سیاسی که به گفته رهبر معظم انقلاب می‌توانست شرایط موجود را بهبود بخشد، در فراگیر شدن این موج موثرتر بود.

مسئول بازرسی و نظارت ستاد انتخاباتی روحانی در جنوب کشور تاکید کرد: ما در انتخابات هشت کاندیدا داشتیم و معتقدم کمتر کشوری می‌تواند مانند ما علیرغم وجود دشمنانی که در عرصه‌های مختلف به خصوص در حوزه عظیم رسانه و فضای مجازی فعال هستند، تهدیدها را به فرصت تبدیل و چنین حماسه‌ای را خلق کند.

شرفی در خصوص ویژگی‌های شخصیتی رئیس جمهور منتخب ملت،‌گفت: بنده آقای روحانی را از زمانی که در شورای صداوسیما حضور داشت، می‌شناسم و به خوبی می دانم که فردی اعتدالگراست و در انتخاب همکاران خود ملاک بسیار مهم شایسته‌سالاری صرف‌نظر از گرایشات سیاسی را مدنظر قرار خواهد داد. 

وی معتقد است که «رئیس ‌جمهوری منتخب برای تحقق بخشیدن به شعار اعتدالگرایی خود در اولین گام باید با برگزیدن افرادی معتدل و شایسته این روحیه اعتدالی خود را ثابت کند».

مسئول بازرسی و نظارت ستاد انتخاباتی رئیس‌ جمهور منتخب در جنوب کشور در مورد سلامت انتخابات، اظهار داشت: انتخابات امسال ثابت کرد که تمام اتفاقاتی که در سال 88 افتاد فقط یک فتنه بود و بنده نیز همواره به این اعتقاد داشتم که جمهوری اسلامی به لحاظ شرعی و قانونی اهل خیانت در امانت مردم نیست.

شرفی خاطر نشان کرد: حضور 72 درصدی مردم در انتخابات 92 دست ردی به طراحان پروژه سلب اعتماد از جمهوری اسلامی بود که در سال 88 کلید زده شد.

وی بر سلامت انتخابات جمهوری اسلامی ایران در تمام مقاطع تاکید و تصریح کرد: انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری صد در صد سالم بود.

این فعال سیاسی در بخش دیگری از سخنانش به تحلیل فتنه سال 88 پرداخت و گفت: یکی از عواملی که عده‌ای در دام فتنه گرفتار شده‌اند، سکوت و جدا نکردن خود از فتنه‌گران بود و همین امر سبب سوخته شدن در  آتشی بود که دشمنان به پا کردند و قصد بهره‌برداری از آن داشتند.

شرفی معتقد است که "فتنه 88 دندان و چنگال‌های دشمن را برای چپاول کردن دشمن تیزتر کرد اما حماسه سیاسی انتخابات 92 چشم طمع آنان را کور کرد و نشان داد جمهوری اسلامی همچنان منسجم به کار خود ادامه خواهد داد و آحاد ملت با هم و در کنار نظام هستند".

وی یکی از اشکالات انتخابات 92 را در نظر محاسبه زمان اندک برای اخذ رأی در مناطق جنوبی کشور عنوان و تصریح کرد: مسئولان و تنظیم‌کنندگان انتخابات در نظر داشته باشند که مردم مناطق گرمسیر به دلیل گرمای شدید، عصرها از ساعت‌ 17 از خانه‌ خارج می شوند.

شرفی ادامه داد: در انتخابات اخیر نیز مردم از ساعات 17 حضور پر رنگ‌تری داشتند و اگر وزارت کشور زمان رأی‌ دادن را پس از ساعت 22 برای دو ساعت دیگر تمدید می‌کرد، باز هم کم بود.

مسئول بازرسی و نظارت ستاد انتخاباتی حجت‌الاسلام روحانی در جنوب کشور در مورد کابینه دولت یازدهم به خصوص وزارت آموزش و پرورش که سابقه حضور چندین ساله در آن را دارد نیز، گفت: "سرمایه انسانی" مهم‌ترین عنصری است که ساختار نظام در هر کشور را متحول می‌سازد.

وی بر همین اساس متذکر شد: وزارت آموزش و پرورش دارای یک سرمایه انسانی وسیعی است که باید در مورد پرورش آن درست برنامه‌ریزی شود چرا که امروزه، کمبودهایی در این دستگاه مشاهده می‌شود.

شرفی تصریح کرد: دولت یازدهم باید همه تلاش خود را در حوزه آموزشی برای رفع و جبران این کمبودها به کار گیرد.

وی تاکید کرد: رئیس ‌جمهور منتخب در نظر داشته باشد که مردم مطالبات و توقعاتی دارند؛ بنابراین باید زمینه تحقق این مطالبات را تا حد مطلوب فراهم کند.

این فعال سیاسی در پایان حضور رقبای انتخاباتی روحانی در کابینه یازدهم را سبب افزایش همدلی‌ در کشور برشمرد و اظهار داشت: همه رقبای انتخاباتی آقای روحانی از توانمندی‌ها و ویژگی‌های بالایی برخوردارند که می‌توانند با حضور خود در کابینه ایشان مثمر ثمر باشند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار