امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۲۲:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21978
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۲
تعداد بازدید: 79
«رحیم خاکی» قاری بین‌المللی قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در خصوص تلاوت «محمد مشمول» ...

«رحیم خاکی» قاری بین‌المللی قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در خصوص تلاوت «محمد مشمول» در مسابقات مالزی گفت: مشمول به عنوان کسی که برای اولین بار در این مسابقات شرکت می‌کرد و با توجه به فضای سالن مسابقات تلاوت خوبی ارائه کرد.

تلاوت مشمول مطابق آیین‌نامه مسابقات مالزی اجرا شد

وی از تلاوت مشمول مطابق آیین‌نامه مسابقات مالزی خبر داد و گفت: تلاوت مشمول کاملاً مطابق با آیین‌نامه مسابقات مالزی اجرا شد، به عنوان مثال وی در بخشی از تلاوت خود از مقام بیات استفاده کرد زیرا در مسابقات مالزی به استفاده از این مقام اهمیت می‌دهند و در آیین‌نامه هم قید شده است.

خاکی تلاوت مشمول را در مجموع تلاوتی خوب ارزیابی کرد و گفت: صدای مشمول کمی خش داشت، اما در مجموع خوب تلاوت کرد، البته با توجه به تغییر آب و هوا و نوع تغذیه، گرفتگی صدا در این مسابقات طبیعی است.

وی نفس قوی مشمول را تحسین کرد و گفت: مشمول نفس بسیار قوی دارد، البته در ابتدای تلاوت صدایش کمی خش داشت، همچنین در تجوید او هم نقایصی حس شد.

تلاوت مشمول از نظر فنی قوی بود

این قاری بین‌المللی قرآن کریم تلاوت مشمول را از نظر فنی، تلاوتی خوب ارزیابی کرد و گفت: تلاوت مشمول از نظر فنی خوب و قوی بود، البته حضور «احمد ابوالقاسمی» در کنار وی در این امر مؤثر بوده است، البته در مسابقات مالزی تلاوت شاخص عنوان نمی‌آورد.

انتقاد از عدم حضور داوران ایرانی در مسابقات مالزی

خاکی با انتقاد از عدم حضور داوران ایرانی در این مسابقات گفت: متأسفانه در این مسابقات از داوران ایرانی استفاده نمی‌شود و نیاز است که مسئولان سازمان اوقاف، سفارت و رایزن فرهنگی ایران در مالزی، رایزنی‌های خود را برای این امر آغاز کنند و سال آینده شاهد حضور داوران ایرانی در این دوره از مسابقات باشیم.

وی در انتها خواستار اعزام خبرنگار و عکاس خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به مسابقات مالزی شد و افزود: مسابقات مالزی یکی از مهم‌ترین رویداد‌های قرآنی دنیا است و جا دارد خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس این رویداد را مستقیما انعکاس دهد.

انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار