امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 17
۱۷:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21984
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۲
تعداد بازدید: 105
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کراچی، با افزایش دامنه خشونت‌ها در منطقه «لیاری» در شهر کراچی پاکستان، صدها خانواده ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کراچی، با افزایش دامنه خشونت‌ها در منطقه «لیاری» در شهر کراچی پاکستان، صدها خانواده مجبور به ترک خانه‌های خود شدند.

دست‌کم 30 هزار تن از مردم این منطقه با ترک این منطقه به سایر نقاط این شهر و سایر مناطق ایالت «سند» نقل مکان کردند.

برخی از این خانواده‌ها عنوان کردند که توسط گروه‌های رقیب هدف قرار گرفته‌اند و بنابراین چاره‌ای جز ترک این منطقه ندارند.

در همین حال، حدود 500 نفر نیز در یک مدرسه در این شهر پناه گرفته‌اند و منتظر تغییر شرایط و بازگشت به منازلشان هستند.

به گفته این افراد، اگرچه این منطقه مدت‌هاست شاهد درگیری‌های خونین قومی و فرقه‌ای است اما این خشونت‌ها در چند روز اخیر شدت بیشتری پیدا کرده است و مهاجمان به خانه‌های مردم نیز رحم نمی‌کنند.

ساکنان منطقه لیاری از مقامات این کشور خواستند تا با پاکسازی تروریست‌ها از این منطقه، زمینه را برای بازگشت آنان به خانه‌هایشان فراهم کنند.

اگرچه برخی گروه‌ها حزب «جنبش متحده قومی» را مسئول این خشونت‌ها و نابسامانی‌ها می‌دانند اما این حزب با رد این ادعاها، انتشار چنین اخباری را توطئه‌ای برای تضعیف قدرت این حزب در مناطق شهری ایالت سند دانسته است.

شهر کراچی پاکستان سال‌ها است که صحنه درگیری‌های خونین گروه‌های قومی‌و فرقه‌ای است که این خشونت‌ها در چند روز اخیر شدت بیشتری پیدا کرده است.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها