امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۹:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 21995
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۲
تعداد بازدید: 76
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رسانه‌های خبری مصر، یک پزشک بیمارستان میدانی در رابعه العدویه گفت که صبح امروز ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رسانه‌های خبری مصر، یک پزشک بیمارستان میدانی در رابعه العدویه گفت که صبح امروز دوشنبه در جریان تیراندازی به تحصن‌کنندگان در مقابل گارد ریاست جمهوری در جاده صلاح سالم،‌ بیش از 34 نفر کشته شدند.

همچنین ده‌ها نفر نیز زخمی شده و سریعا به بیمارستان‌های میدانی و نزدیک به محل تحصن انتقال داده شدند و این در حالی است که تعدادی از تحصن‌کنندگان خود را برای تشکیل کمیته‌های دفاع از تحصن‌کنندگان در مقابل هر گونه حمله احتمالی، آماده می‌کنند.

از سوی دیگر «عصام العریان» از رهبران اخوان‌المسلمین گفت که تحصن‌کنندگان در مقابل گارد ریاست جمهوری هدف تیراندازی با گلوله جنگی قرار گرفته‌اند.

وی در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: جراحت برخی زخمی‌ها خطرناک است...از اذان صبح تا کنون شلیک گاز‌های اشک‌آور ادامه دارد...نیروهای گارد ریاست جمهوری شلیک می‌کنند و تحصن‌کنندگان نیز همچنان به تحصن ادامه داده و مکان تحصن را ترک نکرده‌اند.

وی افزود که تحصن‌کنندگان در رابعه العدویه نیز اعزام جمع زیادی برای حمایت از تحصن‌کنندگان در مقابل گارد ریاست جمهوری را بررسی می‌کنند.

از سوی دیگر شاهدان عینی گزارش دادند که نیروهای ارتش جلوی یورش تعدادی از هواداران مسلح مرسی به داخل گارد ریاست جمهوری را گرفته و به سمت آنها گاز اشک‌آور شلیک می‌کردند.تلویزیون مصر از کشته شدن یک افسر پلیس و زخمی شدن یک نفر دیگر در حمله به گارد ریاست جمهوری مصر خبر داد.

ارتش مصر همچنین از بازداشت 200 نفر در برابر باشگاه گارد ریاست جمهوری خبر داد.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها