امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۰:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2200
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۳۱
تعداد بازدید: 242
به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از رویترز، ویلیام هیگ وزیر امور خارجه انگلیس ضمن مخالفت با تحریم‌های جدید علیه ایران، گفت: اتحادیه اروپا ...

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از رویترز، ویلیام هیگ وزیر امور خارجه انگلیس ضمن مخالفت با تحریم‌های جدید علیه ایران، گفت: اتحادیه اروپا باید تمرکز خود را بر اجرای تحریم‌های کنونی علیه ایران قرار دهد تا اینکه تحریم‌های جدید وضع کند.

پنج‌شنبه گذشته نیز جان کری وزیر خارجه آمریکا، با مخالفت با وضع تحریم‌های جدید علیه ایران، از نمایندگان تندروی آمریکا خواسته بود تا از تصویب طرح‌های تحریمی جدید علیه ایران خودداری کنند.

ویلیام هیگ که در آستانه نشست وزرای خارجه اتحادیه اروپا در لوکزامبورگ سخن می‌گفت، افزود: ما باید به فشارهای  تحریمی کنونی ادامه دهیم نه این که تحریم‌های جدیدی را پیشنهاد کنیم.

دولت‌های غربی امیدوارند که فشارهای اقتصادی، ایران را از فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای آن منصرف کند اما این درحالی‌ است که حدود 10 ماه از تحریم‌های به اصطلاح فلج‌کننده غرب علیه ایران می‌گذرد اما ایران توانسته است به حیات خود ادامه دهد.

به طوری که وزیر اقتصاد در گفتگوی خود با روزنامه آمریکایی وال‌استریت ژورنال گفت: علی‌رغم کاهش ارزش ریال، ذخایر ارزی بیش از 100 میلیارد دلاری ایران، اقتصاد این کشور را تضمین می‌کند.

ایران نیز هشدار داده است،  سیاست تهدید و تحریم می‌تواند بر روند مذاکرات هسته‌ای تاثیر منفی بگذارد.

انتهای پیام/م
 
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها