امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۷:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22001
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۲
تعداد بازدید: 149
«حسین تقی‌پور» مدیر پژوهش سازمان دارالقرآن‌الکریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به ...

«حسین تقی‌پور» مدیر پژوهش سازمان دارالقرآن‌الکریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به انتشار 6 جلد کتاب آموزشی قرآن با عنوان «مجموعه کتاب‌های آسمان» ویژه کودکان پیش‌دبستانی، گفت: سازمان دارالقرآن کریم برای گروه سنی 3 تا 6 سال، 18 مجموعه کتاب آموزش قرآن در نظر گرفته است.

مدیر پژوهش سازمان دارالقرآن‌الکریم با اشاره به نام‌گذاری گروه‌های سنی ادامه داد: برای هر کدام از 3 گروه سنی  3 تا 4 سال یعنی «بهارستان»، 4 تا 5 سال یعنی «گلستان» و همچنین کودکان 5 تا 6 سال یعنی «بوستان»، 6 عنوان کتاب پیش‌بینی شده است.
وی با بیان اینکه مجموعه کتاب‌های آسمان، متناسب با کودکان طراحی شده است، تصریح کرد: تاکنون 6 جلد کتاب گروه سنی «بهارستان» به چاپ رسیده و 2 جلد از مجموعه کتاب‌های آسمان ویژه گروه سنی «گلستان» در حال طراحی است که امیدواریم تا پایان سال جاری 12 جلد باقی‌مانده را به چاپ برسانیم.

تقی‌پور با اشاره به اینکه محتوای این مجموعه کتاب‌ها بر اساس آیات موضوعی و کاربردی قرآن کریم است، گفت: در هر کتاب، آیاتی متناسب با سن کودکان در حوزه‌های مختلف همچون نظافت، احترام به بزرگ‌ترها و دوستی با هم‌سالان نوشته شده است که کودکان علاوه بر یادگیری روابط اجتماعی قرآنی، با سیره اهل‌ببت(ع) نیز آشنا می‌شوند.

وی با بیان اینکه در هر کتاب پنج آموزه قرآنی در قالب شعر، داستان و نمایش‌های خلاقانه و همچنین کاردستی طراحی و در انتهای هر جلد سوره‌ای برای حفظ در نظر گرفته شده است، خاطرنشان کرد: این مجموعه کتاب‌های آموزشی برای مراکز و مؤسسات قرآنی که وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی هستند، پیش‌بینی شده که هر جلد برای سه ماه آموزشی و دو جلسه دو ساعته در هفته تعیین شده است.

مدیر پژوهش سازمان دارالقرآن‌الکریم با اشاره به وجود منابع متنوع در حوزه‌های قرآنی ویژه کودکان گفت: تدوین مجموعه کتاب‌های آسمان حاصل ساعت‌ها کار کارشناسی اساتید قرآنی است تا سبک آموزشی آن بر اساس استانداردهای آموزش و پرورش و سازمان بهزیستی باشد و آن‌ها نیز بتوانند از این مجموعه کتاب‌ها استفاده کنند.

تقی‌پور، هدف اصلی از انتشار این مجموعه کتاب‌ها را یکسان‌سازی آموزش قرآن پیش‌بستانی و همچنین آموزش مفاهیم کاربردی قرآن و روایات به زبان کودک عنوان کرد و افزود: ما در این کتاب‌ها به جنبه‌های مثبت آیات قرآن همچون لطف، رحمت و نعمت خداوند متعال توجه داشته‌ایم تا فرهنگ قرآنی و دینی را برای کودکان ترویج دهیم؛ چرا که در این سنین آموزه‌های دینی بهتر در رفتار آن‌ها متجلی می‌شود و می‌تواند زمینه‌ساز انس بیشتر با قرآن شود.
انتهای پیام/م.خ
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها