امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۲۱:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2202
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۳۱
تعداد بازدید: 209
شرکت سامسونگ با همکاری محققان دانشگاه تگزاس در حال کار کردن روی طرحی است که می‌تواند نیروی ذهن افراد را در اختیار بگیرد، تا به کمک آن رایانه‌های لوحی ...

شرکت سامسونگ با همکاری محققان دانشگاه تگزاس در حال کار کردن روی طرحی است که می‌تواند نیروی ذهن افراد را در اختیار بگیرد، تا به کمک آن رایانه‌های لوحی و گوشی‌های هوشمند را کنترل کند.

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس به نقل از این‌گجت، سیستم جدید تعریف شده توسط سامسونگ برای آن دسته از کاربرانی توسعه می‌یابد که معلولیت‌های جسمانی دارند و به این وسیله می‌توانند به راحتی از دستگاه‌های الکترونیکی همراه استفاده کنند. سامسونگ این روزها ثابت کرده است که علاقمندی زیادی به استفاده از سیستم‌های ورودی جدید برای دستگاه‌های الکترونیکی خود دارد و به همین خاطر می‌توان امیدوار بود که این روش نیز در آینده کاربردی شود.

در روش جدید ارایه شده از سوی سامسونگ برای هدایت نیروی ذهن از کاربر خواسته میشود کلاه‌های EEG را سر کند. این کلاه قادر است فعالیت‌های الکتریکی مغز کاربر را در ناحیه جمجمه اندازه‌گیری کند.

پس از این این اتفاق، کاربر می‌تواند با تمرکز کردن روی آیکون چشمک‌زنی که با فرکانس مجزا از آیکون‌های دیگر تعریف شده است، آن را انتخاب کند. سیستم هوشمند قادر است قادر است این جریان را به عنوان یک الگوی الکتریکی واحد در نظر گیرد.

این سیستم هم‌اکنون در 80 تا 95 درصد مواقع به‌درستی عمل می‌کند و کاربران می‌توانند هر 5 ثانیه یک انتخاب جدید را به کمک آن انجام دهند.

برای آنکه این سیستم کاربردی‌تر شود، محققان در تلاشند، نسل جدید کلاه‌های EEG را به گونه‌ای طراحی کنند که قیمت ارزان‌تری داشته باشد و استفاده از آن برای کاربران آسان‌تر باشد.

انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار