امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۰:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22034
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۳
تعداد بازدید: 68
به گزارش فارس به نقل از آپروکس کریس بارت در حاشیه مراسم چهار جولای به مناسبت استقلال آمریکا تصمیم گرفت تا امکانات و محدودیت های عینک گوگل برای فیلم ...

به گزارش فارس به نقل از آپروکس کریس بارت در حاشیه مراسم چهار جولای به مناسبت استقلال آمریکا تصمیم گرفت تا امکانات و محدودیت های عینک گوگل برای فیلم برداری را بررسی کند. اما او توانست در همین حین درگیری یک خلافکار و دستگیری او توسط پلیس را هم بدین وسیله  ثبت و ضبط کند.

به اعتقاد این مستندساز ضبط این تصاویر نشان می دهد که با اختراع عینک گوگل روزنامه نگاری شهروندی برای همیشه تغییر خواهد کرد. زیرا افراد در صورتی که در محل مناسب حضور داشته باشند می توانند تا سر حد امکان به سوژه مورد نظر نزدیک شوند و وقایع و رویدادها را ثبت کنند.

عینک گوگل که 1500 دلار قیمت دارد برای اتصال به اینترنت و شبکه های بلوتوث و وای – فای، فیلم برداری ویدیویی، اجرای برنامه های مختلف با صدور فرامین صوتی و .... قابل استفاده است و از 16 گیگابایت حافظه برای ذخیره سازی اطلاعات برخوردار می باشد.

در ویدیوی یاد شده که بر روی سایت یوتیوب ارسال شده لحظاتی بعد از یک درگیری نشان داده شده و فیلم بردار با استفاده از عینک گوگل و بدون اینکه که جلب توجه کند، در کنار مجرم و پلیس قرار می گیرد و حتی صحنه دستبند زده شدن وی را نیز ضبط می کند.

ثبت کننده این تصاویر می‌گوید در تمام مدتی که وی در طول شب در لابلای مردم راه می‌رفته فقط دو نفر متوجه شدند که او عینک گوگل را به چشم زده است. کریس برت معتقد است اگر استفاده از عینک گوگل فراگیر شود برخی از مردم شاید تمام طول زندگی خود را ثبت کنند. اما حتما چیزهای مهم‌تری هم برای ثبت توسط این دوربین‌ها وجود دارد و نگرانی‌های مربوط به حریم شخصی نیز تشدید خواهد شد.

انتهای پیام/ آ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها