امروز : پنجشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۶ - 2017 March 23
۱۶:۰۸
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22039
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۳
تعداد بازدید: 120
سید محمدحسن شیخ‌الاسلامی فوق تخصص طب انتقال خون و ایمن‌شناسی امروز در این زمینه به خبرنگار فارس گفت: اهدای خون فواید علمی، پزشکی و بهداشتی فراوانی را ...

سید محمدحسن شیخ‌الاسلامی فوق تخصص طب انتقال خون و ایمن‌شناسی امروز در این زمینه به خبرنگار فارس گفت: اهدای خون فواید علمی، پزشکی و بهداشتی فراوانی را نصیب اهدا کنندگان مستمر می‌کند و باعث می‌شود این افراد به بسیاری از بیماری‌های قلبی، روانی، سکته‌های مغزی، دیابت، فشارخون، پرخونی دچار نشوند.

وی افزود: من از مسئولان انتقال خون شیراز بودم و شبانه‌روز تلاش می‌کردیم برای رزمندگان جبهه خون بیشتری فراهم کرده و به جبهه بفرستیم.

این پزشک متخصص تصریح کرد: آن زمان مسئول یک پژوهش بودم و برای پژوهش به دنبال یک آزمایش‌شونده محسوب می‌شدم که پول دریافت کند و برای شش ماه، هر ماه یک مرتبه و در هر مرتبه 500 سی سی خون بدهد، اما هیچ‌کس برای این آزمایش پیش‌قدم نشد.

شیخ‌الاسلامی عنوان کرد: من تصمیم گرفتم خود وارد این کار شوم و به جای شش ماه، 16 ماه تمام هر ماه یک بار، بدون وقفه از خود خون گرفتم و حتی در ماه رمضان نیز این کار را ترک نکردم.

این پزشک متخصص بیان داشت: بدون مکمل غذایی و دارویی این کار را انجام دادم و این رکورد در دنیا ثبت شد.

وی با بیان اینکه در آستانه 79 سالگی 200 بار خون اهدا کرده‌ام، افزود: من هنوز اهدای خون می‌کنم اگر چه مرز بین‌المللی و قانونی دنیا برای اهدای خون 16 تا 65 سالگی تعیین شده و من 12 سال است که از این مرز سنی گذشته‌ام.

سلطان اهدای خون جهان ادامه داد: تا 15 سال پیش ناشناخته بودم چرا که هدفم این نبود که مورد تشویق قرار بگیرم، اما سازمان انتقال خون هنگامی شرایط مرا دید با اصرار از من خواست این موضوع عنوان شود.

شیخ‌الاسلامی اضافه کرد: اگر هر بار اهدای خون میانگین 500 سی سی در حدود 96 لیتر خون اهدا کرده باشم  معادل خون کامل بدن 20 نفر است.

فوق تخصص طب انتقال خون و ایمن‌شناسی خاطرنشان کرد: با توجه به این موضوع که هر اهدا کننده خون حداقل سه نفر را از مرگ نجات می‌دهد، خون اهدایی من تاکنون  نزدیک به 600 نفر را نجات داده و این احساس بسیار زیبا و معنوی است.

وی در پایان اذعان داشت: نیم ساعت از وقت به علاوه بخشی از خونتان مساوی با نجات یک انسان است و این موضوع زمینه‌ساز نزدیک‌تر شدن به خدا می‌شود، از این رو تمام افراد دنیا با هر تفکر و مذهبی اگر به دنبال ارتباط نزدیک‌تر با خدای خود هستند اهدای خون را تجربه کنند.
انتهای پیام/‌2448/ن30
برچسب ها:
آخرین اخبار