امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۳:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22050
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۳
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در جریانی معاملات بورس اوراق بهادار بسیاری از سهامداران خرد با فروش ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در جریانی معاملات بورس اوراق بهادار بسیاری از سهامداران خرد با فروش سهام‌هایشان برای عرضه اولیه هلدینگ نفت، گاز و پتروشیمی تامین (تاپیکو) آماده می‌شوند.

بر اساس این گزارش، برخی شرکتهای سیمانی هم به دلیل اطلاعیه شفاف‌سازی با کاهش قیمت مواجه شدند و عرضه نیز در گروه سیمانی‌ها افزایش یافته است.

به گزارش فارس، امروز در گروه‌های قند و شکر صف خرید تشکیل شده و بسیاری از  شرکتهای این گروه به دلیل افزایش قیمت تقویت شدند.

به گزارش فارس، امروز عرضه‌ها بسیار بیشتر از روزهای گذشته است به طوری که تا به این لحظه شاخص، کاهش 90 واحدی داشته اما در این میان برخی سهم‌ها از جمله بانکی‌ها و مخابرات ایران روند مثبتی را طی می‌کنند.

بر اساس این گزارش، ارزش بازار نیز در عدد 258 هزار میلیارد تومان در گردش است.

محمود گودرزی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به اعلام زمان عرضه 5 درصد از سهام هلدینگ نفت، گاز و پتروشیمی تأمین در بازار دوم بورس گفت: یک میلیارد و 450 میلیون سهم روز سه‌شنبه عرضه می‌شود.

وی ادامه داد: کارگزاری صبا‌تأمین به عنوان کارگزاری عرضه‌کننده، مجموعا 29 هزار میلیارد ریال از مجموع سهام کل شرکت را به بازار دوم بورس می‌آورد.

مدیرعامل کارگزاری صبا تأمین، ادامه داد: این شرکت برای سال مالی منتهی به سی و یکم اردیبهشت‌ماه 92، 57 تومان سود پیش‌بینی کرده و EPS شرکت برای سال آینده نیز 82 تومان پیش‌بینی شده است.

به گفته مسئولان بورس، تأمین اجتماعی تعهد دارد تا 10 درصد از سهام هلدینگ پتروشیمی تأمین را در بورس عرضه کند.

‫بزرگترین هلدینگ نفت و گاز سازمان تامین اجتماعی یک بار عرضه شد اما به دلیل قیمت بالای آن ناموفق ماند.

انتهای پیام/ آ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها