امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۶:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22056
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۳
تعداد بازدید: 64
به گزارش فارس به نقل از رویترز، دولت برزیل از اینکه جاسوسان آمریکایی سالهاست به سرورهای شرکت‌های اینترنتی بزرگی مانند فیس‌بوک، مایکروسافت، یاهو و ... ...

به گزارش فارس به نقل از رویترز، دولت برزیل از اینکه جاسوسان آمریکایی سالهاست به سرورهای شرکت‌های اینترنتی بزرگی مانند فیس‌بوک، مایکروسافت، یاهو و ... دسترسی مستقیم داشته و اطلاعات مختلفی را در مورد میلیون‌ها کاربر این شرکت‌ها و از جمله شهروندان برزیلی جمع آوری کرده‌اند، خشمگین هستند.

آنتونیو پاتریوتا، وزیر خارجه برزیل از اینکه آژانس امنیت ملی آمریکا به راحتی به ایمیل و تلفن‌های کاربران برزیلی دسترسی داشته و آنها را مطالعه کرده اظهار ناراحتی کرده است.

وی افزود که برزیل قصد دارد طرح هایی را برای تغییر قوانین ارتباطی و مخابراتی بین المللی به اتحادیه بین‌المللی مخابرات که مقر آن در ژنو واقع است، ارائه کند تا محرمانگی ارتباطات کاربران تضمین شود.

برزیل همچنین پیشنهاداتی را به سازما‌ن ملل ارائه خواهد داد تا از حریم شخصی افراد در حین استفاده از اینترنت و تلفن‌های همراه و ثابت حفاظت شود. دولت برزیل با صدور بیانیه ای جداگانه در این زمینه موضع گیری کرده و از اینکه شهروندان برزیلی در معرض توطئه جاسوسی سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا بوده اند اظهار نگرانی عمیق کرده است.

بر اساس اطلاعاتی که ادوارد اسنودن افشا کرده بیشترین حجم جاسوسی از کاربران اینترنت در قاره آمریکا پس از خود این کشور متوجه شهروندان برزیلی بوده است. از جمله دیگر کشورهایی که هدف جدی جاسوسی آژانس امنیت ملی بوده اند می توان به چین، روسیه، ایران و پاکستان اشاره کرد.

آژانس امنیت ملی آمریکا در دوره جاسوسی 10 ساله خود 2.3 میلیارد تماس تلفنی و پیام را در داخل خاک آمریکا شنود کرد و سپس از شرکت‌های بزرگ اینترنتی آمریکا برای تحلیل آنها و یافتن فعالیت‌های مشکوک کمک گرفت. برای جاسوسی از شرکت‌های مخابراتی برزیل، دولت آمریکا از ارتباطات شرکت‌های آمریکایی با شرکت‌های برزیلی استفاده می‌کرد.
انتهای پیام/ آ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها