امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۳:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22061
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۳
تعداد بازدید: 47
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس فدا حسین مالکی صبح امروز در گردهمایی مسئولان کمیسیون‌های مبارزه با قاچاق کشور ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس فدا حسین مالکی صبح امروز در گردهمایی مسئولان کمیسیون‌های مبارزه با قاچاق کشور اظهار داشت: غربیها پیش از خلق حماسه سیاسی برای ما برنامه داشتند، اما حضور 73 درصدی مردم در انتخابات خط بطلانی بر همه برنامه‌های آن‌ها کشید.

وی افزود: در نیمه دوم سال 91 هجمه سختی به ما وارد شد و سال سختی را پشت سر گذاشتیم، با وجود این که موضوع تحریم و تعیین آنها پیش از سه دهه است که علیه کشور ما اعمال می‌شود، اما دو موضوع در این کار برای ما سختی ایجاد کرد، یکی اینکه احساس کردیم دشمن دهک‌های پایین جامعه را هدف قرار داده است و دوم اینکه برخی عملکردها در داخل کشور باعث شد تا حلقه تحریم‌ها تنگ‌تر شود.

وی افزود: یکی از مسئولان دستگاه‌ها با مصاحبه‌های زیاد و صدور بخشنامه‌های متعدد باعث ایجاد سردرگمی و تنش در بدنه اقتصادی کشور در سال گذشته شد، لذا به رئیس جمهور نامه نوشتیم و درخواست کردیم تا صدور بخشنامه‌های متعدد متوقف شود.

دبیر ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: موضوع اقتصاد پنهان موضوع جدیدی نیست و در جهان تنه به تنه اقتصاد قانونی می‌زند و حتی در برخی موارد از اقتصاد قانونی سبقت می‌گیرد و به نظر می‌رسد اقتصاد پنهان توسط صهیونیسم طراحی شده است، تا در تجارت جهانی به هم ریختگی ایجاد کند.

دبیر ستاد مبارزه با ستاد کالا و ارز گفت: موقعیت کشور ما در دنیا بی‌نظیر است، چرا که با 15 کشور همسایه هستیم و هر کدام آنها مشکلاتی دارند و از ثبات برخوردار نیستند، چرا که کشورهایی نظیر ترکیه، پاکستان، افغانستان، عراق و قطر با تحولاتی مواجه شده‌اند که این تحولات معادلات منطقه را به هم ریخته و اقتصاد منطقه را تحت‌الشعاع قرار داده است.

وی با تاکید بر اینکه باید به موضوع قاچاق و اقتصاد پنهان حساس باشیم، گفت: قانون مهمترین تحول در حوزه مبارزه در بخش‌های مختلف اقتصادی است و نظم و انضباط اقتصادی نیز مهمترین نتیجه قانون است، لذا در قانون جدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز اختیار استانداران افزایش می‌یابد.

وی همچنین گفت: طرح شبنم باعث افزایش نظارت مردمی بر کالای وارداتی می‌شود و تأثیر بسیار مثبتی نیز داشته است.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها