امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۱۷:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22065
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۳
تعداد بازدید: 53
به گزارش فارس به نقل از اینکوآیرر، این برنامه‌ها همزمان با روز استقلال آمریکا انجام شد تا هر چه بیشتر مورد توجه افکار عمومی قرار بگیرد. این ...

به گزارش فارس به نقل از اینکوآیرر، این برنامه‌ها همزمان با روز استقلال آمریکا انجام شد تا هر چه بیشتر مورد توجه افکار عمومی قرار بگیرد.

این سازمان موسوم به IDL از مردم خواسته بود تا خشم خود را نسبت به اقدامات آژانس امنیت ملی آمریکا و برنامه جاسوسی سایبری پریسم نشان دهند. برخی شرکت‌های بزرگ اینترنتی مانند موزیلا، وردپرس، ردایت و ... هم پشتیبانی خود از این برنامه را اعلام کرده‌اند.

تعدادی از حامیان این برنامه در خیابان های شهرهای مختلف آمریکا حضور یافته‌اند و تعدادی دیگر نیز با استفاده از لوگو و نشان‌های متنوعی که به همین منظور طراحی شده بود و افزودن آنها به وب سایت‌ها و وبلاگ‌های خود  اعتراض به برنامه جاسوسی پریسم را به نمایش گذاردند.

هزاران نفری که در خیابان‌های شهرهای آمریکا به این طرح اعتراض کردند معتقد بودند که اجرای برنامه پریسم مخالف قانون اساسی این کشور است و به معنای نقض حریم شخصی و آزادی‌های مصرح در قانون یاد شده است. این کار به آزادی بیان و مطبوعات آسیب زده و ناامنی روانی در جامعه را افزایش می دهد.

اعتراضات ناشی از اجرای برنامه پریسم دومین سری از اعتراضات خیابانی در آمریکاست که پس از جنبش اشغال وال استریت ممکن است افکار عمومی در آمریکا را تحت تاثیر قرار دهد.

انتهای پیام/ آ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها