امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۴:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22068
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۳
تعداد بازدید: 56
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کاظم جلالی صبح امروز در همایش کشوری مبارزه با قاچاق کالا و ارز در تهران با ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کاظم جلالی صبح امروز در همایش کشوری مبارزه با قاچاق کالا و ارز در تهران با تاکید بر لزوم آسیب‌شناسی دقیق در سلامت اقتصادی کشور اظهارداشت: هرچه ورودی کالا افزایش پیدا کند، براساس آمار و ارقام باعث کاهش آمار قاچاق نمی‌شود و هرچه این دیوار بلند‌تر شود، قاچاق کمتر نمی‌شود.
وی افزود: آمار قاچاق در حال حاضر بین 13 تا 14 میلیارد دلار است البته برخی هم آمار 20 میلیارد دلار داده‌اند.
رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس گفت: باید در تعرفه‌ها و حقوق ورودی کالاها تجدید نظر شود، هرچند معتقدم که همزمان باید حمایت از تولید هم صورت گیرد.
جلالی گفت: وقتی تعرفه بالا باشد و همچنین بروکراسی واردات کالا مشکل باشد، وارد کننده برای فرار از اینها به سمت قاچاق می‌رود، لذا باید این رویه اصلاح شود.
وی افزود: قانون قاچاق مربوط به سال 1312 است و مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز مربوط به سال 74 است، اما خوشبختانه قانون نوینی برای مبارزه با قاچاق در مجلس تصویب شده است و شورای نگهبان فقط ایراد قضایی به آن گرفته که با همکاری قوه قضاییه مشکلات آن نیز برطرف شد.
وی تأکید کرد: تا ساختار اقتصاد کشور اصلاح نشود، قاچاق خواهیم داشت.
رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس گفت: در سال 88 حدود 132 میلیارد نخ قاچاق سیگار داشتیم که در سال 89 به 24 میلیارد نخ ، در سال 90 به 18 میلیارد نخ و در سال 91 به 8 میلیارد نخ رسید.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها