امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۲۲:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22080
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۵
تعداد بازدید: 90
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، طی ماه‌های گذشته از سال جاری، شهریه مهدهای کودک در اکثر استان‌ها به خصوص در تهران رشد عجیب و غریبی داشته ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، طی ماه‌های گذشته از سال جاری، شهریه مهدهای کودک در اکثر استان‌ها به خصوص در تهران رشد عجیب و غریبی داشته است.

شهریه مهدهای کودک از جمله موضوعاتی است که مورد توجه خانواده‌های که فرزندانشان را در مهدها می‌سپارند، است و در این خصوص انتظار دارند دستگاه‌های مسئول رسیدگی بهتری را داشته باشند.

افزایش بی رویه شهریه مهدهای کودک در تهران به جای رسیده است که در این چند ماه تعدادی از خانواده‌ها قید مهدکودک را زده و به این نتیجه رسیده‌اند که فرزندانشان را در کنار اهالی خانواده نگهداری کنند.

حمید رضا الوند، مدیر کل دفتر کودکان و نوجوانان بهزیستی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس اظهارداشت: یکی از مواردی که از سال گذشته مورد توجه مسئولان بهزیستی بوده ، تعیین شهریه مهدهای کودک قبل از مهر ماه و اجرای آن بوده است.

الوند بیان داشت: سال گذشته نخستین سالی بود که شهریه مهدهای کودک در زمان تعیین شده اعلام شد به طوری که شهریه مهدهای کودک بر اساس نوع برنامه و نوع کارکرد (پاره وقت، روزانه و شبانه) تعیین می‌شود.

مدیر کل دفتر کودکان و نوجوانان بهزیستی ادامه داد: هم اکنون کمیته استانی برای تعیین شهریه مهدهای کودک در هر استان تشکیل شده است که در این کمیته نماینده سازمان بهزیستی، نماینده کانون توسعه همیاری مهدهای کودک و نماینده سازمان صنعت، معدن، تجارت عضو هستند که هم اکنون برخی از استان‌ها شهریه پیشنهادی خود را اعلام کرده‌اند.

الوند خاطر نشان کرد: سازمان بهزیستی تأکید دارد شهریه مهدهای کودک در سال جاری بالاتر از نرخ تورم اعلام شده از سوی بانک مرکزی نباشد و به همین منظور پیش‌بینی می‌شود شهریه مهدهای کودک حداکثر 30 درصد رشد داشته باشد.

وی گفت: این در حالی است که در برخی از استان‌ها شهریه مهدهای کودک کمتر از  20 درصد رشد پیدا خواهد کرد به طوری که افزایش شهریه مهدهای کودک بستگی به استان، نوع برنامه دارد.

مدیر کل دفتر کودکان و نوجوانان بهزیستی کشور افزود: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته شهریه مهدهای کودک تا پایان تیر تعیین خواهد شد.

محمد نفریه ، معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور در گفت‌‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس اظهار داشت:‌تمامی مهدهای کودک موظفند شهریه‌های خود را براساس تعرفه سال گذشته دریافت کنند.

وی تصریح کرد: دستورالعمل ابلاغ شده به مهدهای کودک همچنان دارای اعتبار بوده و مهدها موظف هستند تا دستور العمل جدید بر اساس گذشته عمل کنند.

 نفریه در پاسخ به این پرسش که برخی از مهدهای کودک فوق‌برنامه‌هایی را در برنامه‌های خود گنجانده‌اند و اعلام می‌کنند که خانواده‌‌ها بابت این برنامه‌ها باید شهریه بیشتری پرداخت کنند،گفت: به هیچ عنوان این قانونی نبوده و با مهدهایی که اینگونه رفتار کنند برخورد جدی صورت می‌گیرد.

در حالی مسئولان بهزیستی کشور در مصاحبه‌های اخیر خود از نظارت و برخورد با مهدهای کودک متخلف خبر داده‌اند که در عمل بگونه‌ای دیگر شاهد آن هستیم.

هم اکنون بسیاری از خانواده‌های تهرانی از عدم نظارت سازمان بهزیستی بر مهدهای کودک گلایه کرده و تأکید دارند که مسئولان بهزیستی در مقابل افزایش شهریه مهدهای کودک تنها سکوت کرده‌اند.

به گزارش فارس در حالی تعداد قابل توجهی از خانواده‌ها از وضعیت مهدهای کودک گلایه ‌مند هستند که به نظر می‌رسد که بازرسان سازمان بهزیستی باید در این موضوع ورود کنند و اقدامات مناسب تری انجام دهند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها