امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۵:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22090
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۵
تعداد بازدید: 83
به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، فرشته حشمتیان معاون وزیر آموزش و پرورش در سومین روز از سی‌امین اجلاس روسای آموزش و پرورش مناطق ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، فرشته حشمتیان معاون وزیر آموزش و پرورش در سومین روز از سی‌امین اجلاس روسای آموزش و پرورش مناطق استان‌های سراسر کشور که در سالن همایش‎های رازی تهران در حال برگزاری است، اظهار داشت: در حال حاضر بیش از 670 شورای آموزش و پرورش داریم و قریب به 9600 عضو در این شورا فعال هستند و بیش از 32 هزار مصوبه در همه حوزه های تخصصی انجام شد.

وی به فعالیت مراکز پیش دبستانی اشاره کرد و ادامه داد: در حال 14 هزار و 300 مرکز پیش دبستانی فعال هستند و 700 هزار نوآموز تحت پوشش این مراکز قرار دارند.

حشمتیان در خصوص جذب نیروهای پیش دبستانی در آموزش و پرورش گفت: با توجه به صحبت‌های وزیر در ارتباط با تعیین تکلیف نیروهای پیش‌دبستانی لازم است وظیفه خود را طبق سیاست‌های مراکز دولتی اجرا کنیم و پوشش پیش دبستانی‌ها را افزایش دهیم.

وی با بیان اینکه بیش از 10 هزار مدرسه فعال غیردولتی داریم، اظهار داشت: حمایت‌های ما برای معرفی نیروی انسانی مدارس غیر دولتی به گزینش برای جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی باید هدفمند و تدبیر شده باشد.

رئیس سازمان مدارس غیردولتی، توسعه مشارکت های مردمی و خانواده افزود: در بحث ارتقای ساماندهی دانش‌آموزان بیش از 4 هزار آموزشگاه‌های علمی آزاد و بیش از 5 هزار موسسه زبان خارجه برای قوت اهداف تعلیم و تربیت و هدفمند کردن محتوای آموزش فعالیت می کنند.

حشمتیان با اشاره به مدارس از راه ‌دور عنوان کرد: از مدارس راه‌دور می‌توان برای پوشش تربیتی افراد لازم التعلیم استفاده کرد و تاکنون 1800 مدرسه از راه‌دور متناسب با نیاز تأسیس شده است.

وی با اشاره به استان‌هایی که در بخش‌های مختلف رتبه برتر را کسب کردند، افزود: آذربایجان در بخش پیش دبستانی، اصفهان در بخش مدارس غیردولتی، خراسان رضوی در بخش مدارس از راه دور، فارس در امور زنان، اردبیل در بخش اولیا و مربیان رتبه اول را از آن خود کردند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها