امروز : جمعه ۶ اسفند ۱۳۹۵ - 2017 February 24
۲۳:۱۱
نمایشگاه رسانه دیجیتال
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22094
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۵
تعداد بازدید: 57
فریبا حاجی علی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس گفت: با توجه به اینکه ستاد ملی زن و خانواده در ابتدای کار خود قرار داشت نیازمند است تا ریل‌گذاری‌ها ...

فریبا حاجی علی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس گفت: با توجه به اینکه ستاد ملی زن و خانواده در ابتدای کار خود قرار داشت نیازمند است تا ریل‌گذاری‌ها انجام شود و مقدمات آماده شود که نیازمند مدت زمان بیشتری است.

وی ادامه داد: ستاد ملی زن و خانواده یک‌سال و نیم است که فعالیت خود را آغاز کرده و با توجه به مدت زمان کمی که از شروع به کار این ستاد گذشته عملکرد خوبی را ارائه دادیم و کارهای بنیادینی در این مدت انجام شده است و از صفر تا صد همه برنامه‌ها را پیش بینی کرده‌ایم تا همه آنها به مرحله عمل برسد و اصلا شعار و کلی گویی نبوده است.

دبیر ستاد ملی زن و خانواده تصریح کرد: برنامه جامع تشکیل، تحکیم و تعالی خانواده بالغ بر 290 اقدام در آن تصویب شده است و هر اقدام آن می‌توانست یک مصوبه مستقل باشد اما ستاد ملی زن و خانواده تمام آنها را در قالب یک جورچین با نام برنامه جامع قرار داد و آنها را در کنار هم معنا بخشید.

حاجی علی ادامه داد: کسانیکه در این حوزه قرار است فعالیت کنند خواهند دید که تا چه حد برنامه‌ها کامل و جامع تدوین شده است و این راه را ادامه می‌دهند.

رئیس دبیرخانه ستاد ملی زن و خانواده تصریح کرد: از دیگر اقدامات صورت گرفته در حوزه زنان، بحث جمعیت است و ستاد ملی زن و خانواده مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در سیاست‌های جمعیتی را به صورت دستورالعمل و برنامه به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ کرده و در حال پیگیری موارد مربوط به اشتغال زنان و تغییرات قوانین است و امیدواریم دولت بعدی این مسائل را پیگیری کند.

وی افزود: شاید 20 درصد مسائل زنان نیازمند تغییر و تحول قوانین است و بقیه در مباحث برنامه‌ای و فعالیت‌های مربوط به دستگاه‌های اجرایی به قوه اجرایی کشور مربوط می‌شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار