امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۱:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22097
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۵
تعداد بازدید: 65
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با بالا گرفتن درگیری‌ها بین ارتش سوریه و مخالفان مسلح در مرزهای مجاور بلندی‌های جولان، ارتش ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با بالا گرفتن درگیری‌ها بین ارتش سوریه و مخالفان مسلح در مرزهای مجاور بلندی‌های جولان، ارتش اسرائیل واحد جدیدی را برای مقابله با گروه‌های مسلح افراطی آماده می‌کند.

روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» گزارش داده است که اکنون احتمال اینکه ارتش‌های اسرائیل و سوریه با هم درگیر شوند به شدت کاهش پیدا کرده، اما از سویی احتمال اینکه گروه‌های مسلح مخالف دولت سوریه بخواهند به اسرائیل ضربه بزنند، افزایش یافته است. به همین جهت «بنی‌گانتز» رئیس ستاد مشترک نیروهای ارتش اسرائیل تصمیم به تخصیص واحدی جهت به کارگیری در برابر حملات احتمالی این گروه‌ها، گرفته است.

گانتز به دنبال آن است که واحدی جدید جهت کنترل مرزهای جولان تشکیل شود. در حال حاضر تیپ 36 زرهی ارتش اسرائیل موسوم به تیپ «گعاش» کنترل این منطقه را بر عهده دارد. با این حال گانتز که خود سه سال فرماندهی این تیپ را بر عهده داشته، می‌گوید لازم است تا تغییراتی در استعداد نیروهای این منطقه ایجاد شود.

بنا بر این طرح، قرار است تیپ ذخیره 366 موسوم به «نتیو هاعش» (راه آتش)‌ کنترل امنیت بلندی‌های جولان را بر عهده بگیرد. این تیپ در جنگ رمضان هم البته با نام تیپ 210 حضور داشت و کنترل مرزهای مجاور سوریه را بر عهده داشت.

در چند ماه اخیر بلندی‌های جولان به شدت ناآرام شده و همین امر اسرائیلی‌ها را نسبت به امنیت این منطقه نگران کرده است. تروریست‌های مخالف دولت سوریه در چند مورد اقدام به گروگانگیری و ربودن صلح‌بان‌های مستقر در این منطقه کرده‌اند که همین امر نهایتا به خروج تعداد زیادی از نیروهای حافظ صلح از این منطقه منجر شد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها