امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۱۴:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22099
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۵
تعداد بازدید: 76
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری-اینترنتی «راس بالت»، روزنامه برزیلی «او گلوبو» به نقل از "ادوارد اسنودن" ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری-اینترنتی «راس بالت»، روزنامه برزیلی «او گلوبو» به نقل از "ادوارد اسنودن" مامور سابق سازمان سیای آمریکا فاش نمود که سرویس‌های اطلاعاتی-امنیتی آمریکایی جاسوسی گسترده‌ای را از مذاکرات تلفنی و ارتباطات اینترنتی روسیه انجام می‌دهند.

به گفته وی، ظرف چندین سال گذشته سرویسهای اطلاعاتی در برزیل تمامی مکالمات تلفنی و ترافیک اینترنتی را حداقل با کمک 3 برنامه جاسوسی-اطلاعاتی زیر نظر داشته است. گستردگی این شنودها مشخص نیست، ولی تنها طی ژانویه سال گذشته آژانس امنیت ملی آمریکا در خاک ایالات متحده حدود 2.3 میلیارد تلفن و ارتباط اینترنتی را زیر نظر داشته است. 

بر اساس اطلاعات این رزونامه برزیلی، آژانس امنیت ملی آمریکا سیستم «اولویت‌های استراق سمع» را در خصوص کشورهای افغانستان، عراق، ایران، پاکستان، عربستان سعودی، چین و روسیه به اجرا گذاشته بود.

ضمن اینکه کسب اطلاعات گسترده در روسیه، همانند کشور برزیل، در اولویت برنامه‌های آژانس امنیت ملی قرار دارد. دسترسی به اطلاعات شخصی و مکاتبات از طریق اطلاعات افراد در شبکه‌های اجتماعی نظیر مایکروسافت، گوگل، یاهوو، فیس بوک، یو تیوب، اسکایپ امکان پذیر است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها