امروز : پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 18
۱۲:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22100
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۵
تعداد بازدید: 77
به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علیرضا آوایی رئیس دادگستری استان تهران در همایش تقدیر از قضات نمونه شوراهای حل ...

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علیرضا آوایی رئیس دادگستری استان تهران در همایش تقدیر از قضات نمونه شوراهای حل اختلاف گفت: اهتمام معاونت شوراهای حل اختلاف ساماندهی و تقویت و ارتقای کیفی در رسیدگی به پرونده‌ها بوده است.

وی افزود: یکی از اقدامات ما توجه جدی به بحث پیگیری اعتبارات بود و در حال حاضر هم بحث تقدیر از قضات نمونه کشور را دنبال می‌کنیم.

رئیس دادگستری استان تهران افزود: قضات شوراهای حل اختلاف بسیار مؤثر عمل کرده‌اند و واقعاً حجم کار دادگستری را کاهش داده‌اند و همین موضوع بسیاری از هزینه‌ها را کم کرده است.

آوایی خاطرنشان کرد: در کنار این اقدامات این نهاد در بحث صلح و سازش و نهادینه کردن فرهنگ صلح و سازش بسیار اثرگذار بوده است.

وی به جایگاه قاضی اشاره کرد و گفت: عنوان قاضی بسیار مهم است و قضات نمونه کشور باید به این موضوع توجه خاصی داشته باشند متأسفانه برخی از همکاران ما در بخشهای مختلف نظام احساس می‌کنند که از مردم طلبکار هستند در صورتی که ما باید با روحیه صادقانه و بدهکار به مردم، نظام و دین کار کنیم.

رئیس دادگستری کل استان تهران تصریح کرد: دغدغه داشتن نسبت به حقوق مردم از وظایف مهم یک قاضی است اما متأسفانه برای برخی همکاران حقوق مردم عادی شده و این در صورتی است که مشکل مردم باید اولویت داشته باشد چرا که ما با سرنوشت‌سازترین لحظه‌های زندگی مردم سروکار داریم و باید با حسن خلق با آنها رفتار کنیم.

آوایی گفت: همچنین باید نسبت به ارباب رجوع مودب بود و تواضع داشت اما بعضی از همکاران ما دچار غرور می‌شوند، رعایت شئونات شغلی حرفه‌ای، سواد و سابقه خوب و انصاف در بحث قضاوت از ویژگی‌های قاضی نمونه است همچنین قاضی نمونه باید تدین و تشرع داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: افرادی که معتقد نیستند و دیانت ثابت و مستقلی ندارند با توضیحات مختلف ممکن است خلاف شرع عمل کنند و به گونه‌های مختلف کارشان را توجیه کنند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار