امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۸:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22101
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۵
تعداد بازدید: 78
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «التغییر»، «علی عبدالله صالح» رئیس‌جمهور مخلوع یمن، دیروز در سالگرد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «التغییر»، «علی عبدالله صالح» رئیس‌جمهور مخلوع یمن، دیروز در سالگرد اشغال جنوب یمن، با تعدادی از رهبران جنبش اعتراضی جنوب تماس گرفت و با فخرفروشی به آنها، خوشحالی خود را از پایان دادن به جدایی جنوب و شمال یمن اعلام کرد و اخراج این رهبران از یمن را یک پیروزی بزرگ برای خود دانست.

یکی از رهبران جنبش اعتراضی جنوب یمن که در خارج از این کشور به سر می‌برد، گفت: صالح که با تکبر سخن می‌گفت در حالت غیرطبیعی به سر می‌برد.

وی افزود که سال گذشته نیز در سالگرد شوم اشغال جنوب یمن در سال 1994، چنین تماسی را از صالح دریافت کرده بود.

این رهبر جنبش اعتراضی جنوب یمن گفت که دیکتاتور مخلوع در این مکالمه تلفنی تاکید کرد: این دومین بار است که من با شما تماس می‌گیرم و من میان خانواده‌ام و مردمم هستم اما شما و مردمتان آواره‌اید. چیزی جز صدور بیانیه و اعلام محکومیت از شما ساخته نیست.

دیکتاتور مخلوع یمن دیروز همچنین میزبان افرادی بود که برای تبریک به او به مناسبت سالگرد پیروزی شمال بر جنوب یمن در 7 ژوئیه در 1994 با خونریزی تحت شعار وحدت شمال و جنوب این کشور آمده بودند.

دیکتاتور یمن هنوز در این کشور به سر می‌برد و برغم دریافت روادید سفر برای درمان به آمریکا، حاضر به ترک یمن نشده است.

در7 ژوئیه سال 1994، صالح، به رغم قطعنامه‌های 924 و 931 شورای امنیت سازمان ملل مبنی بر عدم استفاده از هرگونه زور و خشونت برای متحد کردن شمال و جنوب یمن، ب توسل به زور جنوب یمن را تحت سیطره خود درآورد. بی توجهی او به درخواستهای جامعه بین المللی مبنی بر حل اختلافات و دستیابی به توافق از طریق گفت وگو و مذاکره میان سران شمال و جنوب یمن، موجب شد تا به امروز، مردم جنوب، اعلام کنند که در این مدت تحت اشغال بوده‌اند.

دیروز شمال و جنوب یمن نیز شاهد تظاهرات‌های گسترده در محکومیت این حمله و تجاوز بود اما دیکتاتور، همچنان جنایتهای آن زمان خود را یک پیروزی بزرگ می‌داند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها