امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۹:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22102
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۵
تعداد بازدید: 96
به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، ابراهیم سحرخیز معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش در سومین روز از سی‌امین اجلاس روسای آموزش و ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، ابراهیم سحرخیز معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش در سومین روز از سی‌امین اجلاس روسای آموزش و پرورش مناطق استان‌های سراسر کشور که در سالن همایش‌های رازی تهران در حال برگزاری است، داشت: در ارتباط با مدارس غیردولتی طبق مصوبه که در این‌باره وجود دارد، توصیه من این است که برای کلاس‌های فوق برنامه حداکثر تا 35 درصد به عنوان کمک هزینه از والدین دانش‌آموزان در قالب شهریه دریافت شود.

وی با اشاره به بحث برون سپاری در رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش گفت: امسال نیز طرح برون سپاری در رشته‌هایی که نیرو به اندازه کافی موجود نیست، اجرایی می‌شود؛ در طرح برون سپاری، دانش آموزان در کارگاه های بیرون از مدرسه دوره های آموزشی خود را سپری می کنند.

سحرخیز تصریح کرد: در رشته‌های هنرستانی به ویژه شاخه کاردانش مانند نرم افزار و حسابداری و رشته‌های علوم انسانی جذب اتباع انجام می شود.

* هژبری: تهیه کتاب سرمشق تربیت با 117 برنامه

حسین هژبری معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به آیه 10 سوره فاطر که ارتباط نزدیکی با عملکرد فرهنگیان دارد، اظهار داشت: روسای آموزش و پرورش بهترین مربیان پرورشی را انتخاب کرده و دو رکن اخلاق و تربیت رمز ماندگاری مربیان پرورشی است.

وی با اشاره به نتیجه کارگروه خود در دو روز گذشته، افزود: اگر امروز اولیا و مربیان برای تربیت فرزندان خود هزینه نکنند، فردا باید هزینه‌های سنگین‌تری را صرف کنند.

هژبری با اشاره به کتاب سرمشق تربیت، گفت: در این کتاب 117 برنامه آماده و در دسترس همگان قرار گرفته است، از این 117 برنامه می توان به مدارس قرآنی ابتدایی اشاره کرد.

وی با بیان اینکه تاکنون 5 هزار مربی پرورشی قرآنی در مدارس قرآنی ابتدایی جذب شدند، اضافه کرد: در مدرسه قرآنی ابتدایی برای جهت گیری قرآن باید چهره قرآنی موفق روی کار آید و مجمع حافظان قرآن را تشکیل دهند.

هژبری با بیان اینکه تا کنون 20 میلیون دانش آموز در مسابقات سطح مدرسه شرکت داشتند، افزود: برای توانمندسازی مربیان پرورشی قرآنی همایش های ماهانه و اردوها بسیار کارساز و مهم است، به تعداد دانش آموزان می توانیم اردو برگزار کنیم.

* سویزی: سهم دختران و شهرستان‌ها در المپیاد افزایش یافت

به گزارش فارس، مهری سویزی معاون وزیر و رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان با اشاره به فعالیت‌ها و عملکرد مرکز ملی استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان، اظهار کرد: در جهت برقراری عدالت آموزشی و پیشرفت کشور در زمینه های گوناگون، به صورت ویژه باید به نخبگان و استعدادهای درخشان کشور پرداخته شود.

رئیس مرکز ملی استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان با اشاره به آمار و ارقام موفق آمیز دانش‌آموزان نخبه کشور گفت: این آمار و ارقام، آینه تماشایی از پیشرفت و توسعه کمی و کیفی استعدادهای دانش‌آموزان است.

سویزی همچنین تصریح کرد: در المپیاد امسال، سهم دختران 3 درصد و سهم شهرستان‌ها 10 درصد افزایش داشته است که این نشان از عدالت و پیشرفت است که بسیار شوق انگیز و افتخار آمیز است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار