امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۲۲:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22104
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۵
تعداد بازدید: 79
به گزارش خبرنگار قضایی فارس حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی معاون اول قوه قضاییه صبح امروز در دیدار با قضات نمونه شوراهای حل اختلاف سراسر کشور با اعلام ...

به گزارش خبرنگار قضایی فارس حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی معاون اول قوه قضاییه صبح امروز در دیدار با قضات نمونه شوراهای حل اختلاف سراسر کشور با اعلام این مطلب افزود: امروز در شوراهای حل اختلاف به نقطه‌ای رسیده‌ایم که می‌توانیم بگوییم شوراها خالص سازی شده است.

وی در توضیح این مطلب گفت: منظور از خالص سازی این است که برخی از شوراهای کارآمد تقویت شده‌اند و برخی دیگر با سایر شوراها ادغام شده‌اند.

حجت الاسلام رئیسی دوران فعلی را دوران تثبیت شوراهای حل اختلاف دانست و گفت: خوشبختانه مرکزیت شوراهای حل اختلاف در ساماندهی مشکلات شوراها نقش خوبی داشته است.

معاون اول قوه قضاییه گفت: رسیدگی به 4 میلیون پرونده در شوراهای حل اختلاف نشان می‌دهد که این مجموعه جلوه خوبی را از مشارکت مردم با قوه قضاییه به نمایش گذاشته است.

وی افزود: شوراهای حال اختلاف قدمت زیادی ندارد اما در همین مدت کوتاه اقداماتی زیادی را انجام داده است و در حال حاضر به نقطه ای رسیده که خالص سازی شده است.

حجت الاسلام رئیسی تصریح کرد: این نهاد کم هزینه اما کارآمد است و در حال حاضر همکاری همکاران قضایی ما با شوراهای حل اختلاف بسیار مناسب است.

وی افزود: ارتقاء‌ دستگاه قضایی یکی از خواسته ‌های رهبری است و از آنجایی که شوراهای حل اختلاف زیر مجموعه قوه قضائیه است ارتقاء آن اولویت دارد.

معاون اول قوه قضاییه گفت: یکی از اقدامات ما ایجاد کارگروه‌هایی در جهت ارتقاء جایگاه شورای حل اختلاف از نظر کمی و کیفی است ، امیدواریم گام‌های بلندی در شورای حل اختلاف برداشته شود؛ زیرا نگاه‌ها در دستگاه‌ قضایی به شورای حل اختلاف با قبل بسیار متفاوت است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها