امروز : شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 25
۰۶:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22117
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۵
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام احمدی میانجی رئیس شوراهای حل اختلاف کشور در همایش تجلیل از قضات ...

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام احمدی میانجی رئیس شوراهای حل اختلاف کشور در همایش تجلیل از قضات نمونه شوراهای حل اختلاف کشور اظهار داشت: مدت‌ها بود که به این موضوع فکر می‌کردیم تا از قضات نمونه شوراهای حل اختلاف تقدیر کنیم.

وی افزود: قضاتی که صبح‌ها را در دستگاه‌ها و بعد از ظهر را در شوراها سپری می‌کنند و به حق زحمات بسیاری را می‌کشند و به نوعی می‌توان گفت بار عظیمی را از مسئولیت قوه قضائیه را بر دوش دارند و به تعبیر رئیس قوه قضاییه شوراهای حل اختلاف، بازوی توانمند دستگاه قضایی هستند.

رئیس شوراهای حل اختلاف کشور گفت: متاسفانه قضات شوراهای حل اختلاف در عمل مورد بی‌مهری قرار می‌گیرند و این در صورتی است که با یک نگاه در دادگاه‌ها می‌توان فهمید که شوراها تا چه میزان ارزش و اثرگذاری‌خود را نشان داده‌اند.

وی افزود: در بیرون از قوه قضاییه استاندارها و معاونین آنها اذعان دارند که شوراها در بهبود روند امور مردم تاثیرگذار بوده‌اند اما متاسفانه شوراهای حل اختلاف مظلومند و قضات این شورا مظلومیتی مضاعف دارند.

احمدی میانجی تصریح کرد: ایجاد صلح و سازش زمان زیادی می‌برد و پرونده‌هایی که به دست ما می‌رسند بسیار سنگین است و چنانچه شوراها به مدت 3 ماه تعطیل شوند مشکلات زیادی در روند امور مردم پیش می‌آید.

وی خاطرنشان کرد: در سال 81 برای رسیدگی به پرونده‌ها زمانی یک سال و نیمه لازم بود اما اکنون و به لطف حضور شوراهای حل اختلاف زمان رسیدگی‌ها کاهش یافته است.

رئیس شوراهای حل اختلاف کشور افزود: قضات شورا زحمت زیادی می‌کشند و باید به اندازه شأن آنها از آنها تقدیر کرد.

حجت الاسلام احمدی میانجی افزود: ما به رئیس قوه قضاییه پیشنهاد تقدیر از قضات نمونه کشور را دادیم و ایشان هم استقبال کردند و امروز از هر استان یک قاضی مورد تقدیر قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها