امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۷:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22119
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۵
تعداد بازدید: 112
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، رادیو رسمی سودان به نقل از رئیس پلیس دارفور جنوبی اعلام کرد: علی کوشیب از سوء قصدی در نیالا، مرکز ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، رادیو رسمی سودان به نقل از رئیس پلیس دارفور جنوبی اعلام کرد: علی کوشیب از سوء قصدی در نیالا، مرکز استان دارفور جنوبی جان به در برد اما محافظ و راننده وی کشته شدند.

وی افزود: افراد مسلح در پوشش لباس نیروهای امنیتی در حالی که در حال درگیری با یکدیگر بودند اقدام به تیراندازی به سوی «علی محمد علی عبدالرحمن» معروف به علی کوشیب، فرمانده نیروهای دفاع مردمی در دارفور کردند.

تلویزیون سودان اعلام کرد که علی کوشیب در این حادثه زخمی و به بیمارستان منتقل شده است.

نیروهای امنیتی رقیب در سودان پنجشنبه گذشته نیز در نیالا با یکدیگر درگیر شدند که به کشته شدن یکی از کارکنان امداد رسان سودانی منجر شد.

دادگاه جنایی بین المللی که مقر آن در لاهه قرار دارد، در سال 2007 علیه کوشیب به اتهام ارتکاب جنایت علیه بشریت در جریان جنگ داخلی دارفور که در سال 2003 آغاز شد، حکم بازداشت صادر کرده است.

دادگاه جنایی بین المللی همچنین حکم بازداشتی علیه عمر البشیر، رئیس جمهور سودان به اتهام ارتکاب جنایت علیه بشریت صادر کرده است.

دادگاه جنایی بین‌المللی ادعا می کند که کوشیب شبه نظامیان طرفدار دولت موسوم به «جنجوید» را به کار گرفته و آنها را با سلاح و پول علیه تامین می کرد تا علیه غیر نظامیانی که به حمایت از شورشیان مظنون بودند، دست به حمله بزنند.

منطقه دارفور در غرب سودان از فوریه 2003 تاکنون با درگیری‌های خونباری روبه رو است که با شورش قبایل غیر عرب علیه دولت خارطوم آغاز شد.

 سازمان ملل متحد آمار کشته ها در این درگیری ها را 300 هزار نفر  دانسته است اما مقامات سودان می گویند در این مناقشه ها ده هزار نفر کشته و 2 میلیون و هفتصد هزار تن آواره شده اند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها